Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

7 στα 7 οι γηπεδούχοι στην Α’ Τοπική

Την δύναμη της έδρας εκμεταλλεύτηκαν το Σαββατοκύριακο και οι εφτά γηπεδούχοι στην Α’ Τοπική, παίρνοντας ισάριθμες νίκες σε μια αγωνιστική όπου με εξαίρεση τον Αετό που υπέστη ήττα-σοκ κυρίως ως προς την έκτασή της  από τον Μεσότοπο, οι υπόλοιποι πρωτοπόροι συνέχισαν νικηφόρα. Στην Αγιάσο ο Όλυμπος δεν δυσκολεύτηκε και το τελικό 4-0 απέναντι στον Αχιλλέα ήρθε εύκολα και χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα. Σκόρερ για τους πρωτοπόρους, οι Αμζαλάρι, Γκέρι, Χατζέλλης και Τσομπανέλλης.

Στην Θερμή ο Σπάρταλης άνοιξε το σκορ στα μισά του ημιχρόνου, ο Καραδημητράκης έκανε το 2-0 και ο Δρακούλης διαμόρφωσε το 3-0 απέναντι στον Οδυσσέα Ελύτη που είχε τρεις αναγκαστικές αλλαγές στο ματς. Στον Πλωμάρι ο Άνταμ βρήκε και πάλι δίχτυα στο ξεκίνημα ανοίγοντας το σκορ, ο Βελούτσος έκανε το 2-0, ο Αγκόλι με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ο Σαβέλλης έκανε το 4-0 για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Μόλβαλης για τον Αρίωνα. Στον Παπάδο η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ με τον Βλάμη και πέτυχε στο τέλος το 2-0 κόντρα στον Ανδρονικά με τον Παυλέλλη, ενώ στην Καλλονή ο Ατρόμητος, αν και προηγήθηκε με τον Ιντζέ, δυσκολεύτηκε από τον Πολιχνίτο, έχασε πέναλτι με τον Κριτσωτάκη, αλλά τελικά πανηγύρισε την νίκη.

Τέλος, στο Κάτω Τρίτος ο Κουμλέλλης σκόραρε στο 80ό για το 1-0 του Αλκιβιάδη, με τους ανθρώπους του Κεραυνού να διαμαρτύρονται για ακυρωθέν γκολ στις καθυστερήσεις. Τέλος, το Σάββατο στην Αγ. Παρασκευή ο Μεσότοπος συνέτριψε τον Αετό με 4-1 με τον Κουλουδή να σκοράρει δυο φορές, τους Αλαγιάννη και Λάτση από μια, ενώ το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μουτζούρης.