Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Χειρότερα δεν γινόταν για τον Διαγόρα

Τι και αν πήγε στην Ραφήνα με νέο προπονητή και με καλή ψυχολογία, θέλοντας να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Ο Διαγόρας  ουσιαστικά δεν εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο, πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση και γνώρισε βαριά ήττα με 4-1 από την Θύελλα, κάνοντας πλέον την υπόθεση παραμονής πολύ δύσκολη. Με 18 βαθμούς και με 4 παιχνίδια να απομένουν, η ομάδα της Αγ. Παρασκευής αναζητά τρία τρίποντα για να μπορέσει να έχει ελπίδες, με την αρχή να γίνεται την Κυριακή με το Άργος εντός έδρας.

Δεν υπήρχαν στο γήπεδο

Οι παίκτες του Διαγόρα (ο οποίος είχε και σημαντικές απουσίες, αφού δεν έπαιζαν οι Ρέτζος, Τοπάλι, Τζέκα)  δεν υπήρχαν στο πρώτο μέρος στο γήπεδο, αφού η Θύελλα είχε σωρεία ευκαιριών και πέτυχε και δυο γκολ. Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ με εύστοχο πλασέ του Σουλτανίδη, στο 13’, απείλησαν ξανά με το Δημητρίου (25’) από κόρνερ του Χαρακτίδη, στο 32’ με τον Μπουντάκη να αστοχεί από καλή θέση, ενώ στο 42’ ο Γεραγωτέλλης μετά από εκτέλεση φάουλ και ασταθές διώξιμο των αμυντικών του Διαγόρα έκανε το 2-0. Στην επανάληψη ο Διαγόρας «ξύπνησε», αλλά ήταν ήδη αργά. Ο Τζόρνταν προσπάθησε να πάρει την ομάδα στις πλάτες του, είχε 2-3 καλές στιγμές, αλλά η Θύελλα ήταν αυτή που είχε δοκάρι και στο 82’ έκανε το 3-0 με τον Μπουντάκη «καθαρίζοντας» τη νίκη. Στο 88’ ο Σωτηριάδης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε και δυο λεπτά αργότερα ο  Τσομπανέλλης πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ με σουτ στο παραθυράκι της εστίας του Πάντου κάνοντας το 3-1. Ωστόσο στην επόμενη φάση η Θύελλα κέρδισε πέναλτι με τον Γεραγωτέλλη να ευστοχεί και να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Θύελλα Ραφήνας (Σταύρος Ηλιόπουλος): Πάντος, Ντόσκας, Φύτρος (71’ Λ. Παπαδόπουλος), Μανουσάκης, Σωτηριάδης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης (87΄Μέγας), Αράπης, Σενε (26’ Μπουντάκης), Δημητρίου (83’ Παπατσαράκης), Σουλτανίδης

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής (Φώτης Θανέλλας): Χάιρο, Χατζέλλης, Στάτης, Α. Παπαδόπουλος, Μέρο (61’ Κίστα), Αχείμαστος, Λαζαρίδης, Χριστόφ, Μαλακός (83’ Δ. Παρέλλης), Τσομπανέλλης, Τζόρνταν.