Δράση στα πρωταθλήματα υποδομής του μπάσκετ

68

Κανονικά αγωνιστική δράση είχαμε το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα υποδομής στο μπάσκετ. Ένα μόλις παιχνίδι είχαμε για το πρωτάθλημα των παίδων και συγκεκριμένα για τον 2ο όμιλο, όπου η πρωτοπόρος Αθλητική Λέσχη συνέτριψε τον Ερμή με 54-16. Αυτή ήταν η 4η νίκη για την ομάδα της Μυτιλήνης που οδηγεί αήττητη την κούρσα στον όμιλο.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 2018 – 2019

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ – ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (16-54)

  • Διαιτητές: Ρωμανός
  • Ημίχρονο: 4-22
  • Δεκάλεπτα: 1-10, 3-12, 4-24, 8-8

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Τσακίρης): Μπόνης 3, Τσαγκόζης 5, Αργυρίου 4, Λαμπρινός 4, Καρλατήρας, Γεωργαντής, Τσακύρας, Κριπιντήρης, Λυκαρδόπουλος

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Αλμπάνης):  Στυλιανίδης 16(1), Πινάκης 6, Φανάρας 11(1), Πανσεληνάς 4, Βουνάτσος 2, Τελωνιάτης 4, Βάρκας 11(1), Πεντογένης, Πατσέλης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ           8      4-0
  2. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜ.                7      3-1
  3. ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦ.                4      1-2
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ   3       0-3
  5. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ               2       0-2

Στο πρωτάθλημα Εφήβων, Αίολος και Παλλεσβιακός δεν είχαν προβλήματα. Η ομάδα του Γιαννίκου επικράτησε του Αιγέα με 88-29 και διατήρησε το αήττητο και την πρώτη θέση, ενώ αυτή του Χρυσουλάκη με την ίδια ευκολία επιβλήθηκε του Ερμή με 89-41 και βρίσκεται στην δεύτερη θέση.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 2018 – 2019

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ – ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (88-29)

  • Διαιτητές: Μανιάκη
  • Σκορ ημιχρόνου: 42-15
  • Δεκάλεπτα: 25-5, 17-10, 19-6, 7-8

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (Γιαννίκος): Λαμπρινίδης 6, Ρωμανός 14, Τσίκλος 2, Μπεζανισβίλι 12(1), Γεωργαντάς 5(1), Γιαννίκος 26(4), Λημναίος 2, Πανάγος 4, Ζερβάκης 3(1), Μισαηλίδης 6(2), Συνοδινός 5(1), Λιανέας 3

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης):  Ζυμβραγουδάκης 17, Σκολαρίκης 2, Κουτζαμάνης 8, Γανώσης 2, Βουσούκης, Καλδέλης, Χαρέλλης, Νάρτα

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ – ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (89-41)

  • Διαιτητές: Καρακλά
  • Σκορ ημιχρόνου: 48-20
  • Δεκάλεπτα: 26-12, 22-8, 21-11, 20-10

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Χρυσουλάκης): Κλειδαράς 20(2), Πετρέλλης 2, Πέρος 17(2), Πασπατής 26(2), Πατσέλλης 12, Κριαράς 3(1), Γκαγκουλής 3, Καλλιοντζής 6,

ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Τσακίρης): Λαμπρινός 9(1), Αγγιασώτης 12, Ευαγγέλου 16(3), Καρλατήρας 1, Αργυρίου 3(1), Γεωργαντής, Τσακύρης, Λυκαρδόπουλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ.           6    3-0
  2. ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ       5    2-1
  3. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜ.         4    1-2
  4. ΕΡΜΗΣ ΠΑΝΦΙΛΩΝ   3    0-3

Τέλος, στις Νεανίδες  με νίκες συνέχισαν ο Αίολος και ο Αιγέας. Η ομάδα της Μυτιλήνης σε ένα κακό παιχνίδι νίκησε τον Θησέα με 29-21 και παρέμεινε στην πρώτη θέση, μαζί με αυτή του Πλωμαρίου που είχε  πιο εύκολο έργο κόντρα στην Αθλητική Λέσχη την οποία κέρδισε με 51-32.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2018 – 2019

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ – ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (51-32)

  • Διαιτητές: Παπαδημητρίου
  • Ημίχρονο: 19-21
  • Δεκάλεπτα: 10-13, 9-8, 23-2, 9-9

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Πασινιού Μ. 19, Στυλιανίδου 16(1), Πασινιού Π. 9(1), Βόμβυρα 3, Μουτζούρη 2, Νάρτα 2, Παπά, Γαϊτάνη, Ζαχαρίου, Μιχαλέλη

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Οικονόμου 11(1), Πανσεληνά 5(1), Τζώρτζη Α. 4(1), Τελωνιάτη 8, Τζηλιάλη 4, Γυμνοπούλου, Ζεστού, Μακρέλλη, Αυγερινού, Παπανικολάου, Πάνου, Τζώρτζη

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (21-29)

  • Διαιτητές: Χατζηκώστας
  • Ημίχρονο: 14-12
  • Δεκάλεπτα: 2-9, 12-3, 2-12, 5-5

ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (Καραμανώλης): Κατσούρη Ι. 4, Φωτέλλη Μ. 6, Φωτέλλη Α. 8(1), Κατσούρη Μ. 3, Γκάγκα, Τρακέλλη, Κυπριώτου, Ταμπάκου

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (Γιαννίκος): Νίκου 8, Κότσια 8(1), Καραβατάκη Μ. 8, Διαμαντή 1, Καραβατάκη Δ. 2, Βογιατζή 2, Πέρου, Πήγαση, Συνοδινού, Σιμέλη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ.                             17        8-1
  2. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜ.                           17        8-1
  3. ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ.                            14        5-4
  4. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ    12     4-4-1
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΣ Μ.                            10         1-8
  6. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ                            7         0-7

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ