Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Ισοπαλίες σε Καλλονή και Θερμή

Χορταστικά εξ αναβολής παιχνίδια που δεν ανέδειξαν όμως νικητή έγιναν χτες το μεσημέρι για την Α’ Τοπική σε Καλλονή και Θερμή.  Στο «Κώστας Κεντέρης» ο Απόλλων Δαφίων, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο με 0-2 από τον Μεσότοπο, κατάφερε να ισοφαρίσει στο φινάλε σε ένα ματς με δυο αποβολές, μια για κάθε ομάδα, ένταση και πολλά παράπονα για την διαιτησία. Πιο ήρεμα ήταν τα πράγματα στην Θερμή όπου ο Πολιχνίτος προηγήθηκε 0-1 του Αιγείρου, οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν πριν το ημίχρονο την κατάσταση, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και πήραν τον βαθμό.

Παραιτήθηκε από τον Παλλεσβιακό ο Κουτρομπίλας

Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκεται από χτες ο Παλλεσβιακός, καθώς ο Γιώργος Κουτρομπίλας υπέβαλλε την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία της ομάδας. Το κακό ξεκίνημα με τις δυο ήττες και την μια ισοπαλία αλλά και γενικότερα το όχι και τόσο καλό  κλίμα που επικρατούσε στα αποδυτήρια, «ανάγκασε» τον έμπειρο τεχνικό να τα βροντήξει και να αποχωρήσει από τον σύλλογο.