Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Πρωτιά για Θησέα

Θησέας Παναγιούδας και Αιγέας Πλωμαρίου κονταροχτυπήθηκαν στο μοναδικό παιχνίδι του Σαββατοκύριακου για το πρωτάθλημα γυναικών μπάσκετ, με στόχο την πρώτη θέση της κατηγορίας. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Θησέα με το 33-31 να δείχνει πόσο σημαντικό ήταν το παιχνίδι και την προσέγγιση των δύο ομάδων.

Με το ξεκίνημα της αναμέτρησης, ο Αιγέας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να προηγείται με 8-4 στο πρώτο δεκάλεπτο, διαφορά την οποία κατάφερε να ανατρέψει ο Θησέας και τελικά να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ του στο16-15.

Καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ στην συνέχεια του αγώνα, με τον Θησέα τελικά να παίρνει στις λεπτομέρειες την νίκη και την πρώτη θέση.

Η Αλασχκάρ ξεχώρισε για την ομάδα του Αλμπάνη, σημειώνοντας 12 πόντους για τον Θησέα. 8 πόντους είχε η Αγγελάκη για τον Αιγέα.