Τρίτη, 19 Μαρτίου, 2024

Βρήκαν δίχτυα από το σημείο του πέναλτι

Γιώργος Μανούσος και Τάσος Χατζηγιοβάνης σκόραραν στα παιχνίδια της ομάδας τους χωρίς πάντως καμία από τις δύο να καταφέρει να νικήσει. Συγκεκριμένα ο Γιώργος Μανούσος βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα στο παιχνίδι του Ατρόμητου με τον Άρη το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 2-2. Ο Μυτιληνιός ποδοσφαιριστής σκόραρε στο 86ο λεπτό κάνοντας το 2-1 φθάνοντας τα επτά γκολ στο πρωτάθλημα, όμως η ομάδα του δεν κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ. Αντίθετα ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έδωσε το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βόλο χτυπώντας το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του στο 6ο λεπτό εκτελώντας αλά Πανένκα. Αλλά λίγο αργότερα ο Βόλος ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο και το 1-1 παρέμεινε ως το φινάλε. Το πιο θετικό φυσικά ήταν το γεγονός πως σκόραραν και οι δύο Μυτιληνιοί παίκτες.