Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Τον κοίταξε στα μάτια!

Ο Μεσότοπος μπορεί να ηττήθηκε με 2-0 από τον Άγιο Ιερόθεο για την Α΄ φάση του κυπέλλου Ελλάδας, ωστόσο παρουσίασε ένα πολύ ανταγωνιστικό πρόσωπο, παρότι τις δύο ομάδες χωρίζει κάτι παραπάνω από μια κατηγορία. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να προστατέψουν την άμυνά τους, κάτι που κατάφεραν, αφού το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, με τον Άγιο Ιερόθεο να χάνει πέναλτι στο 13ο λεπτό και τον Ζαφειράκη να βλέπει τον Αραμπατζή να αποκρούει.

Στην επανάληψη ο Μεσότοπος έγινε λίγο πιο επιθετικός, έχοντας μια καλή φάση στο 47’ με τον Ποσνακίδη, όμως επτά λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ζαφειράκη, ο οποίος εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα. Ο Μεσότοπος προσπάθησε να απαντήσει, χωρίς επιτυχία και στο 89ο λεπτό ο Τσερκώνης σε άδεια εστία μετά από ασίστ του Γιώργου Πολίτη διαμόρφωσε το τελικό 0-2, με τον Άγιο Ιερόθεο να παίρνει την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου.