ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αναμενόμενη ήττα από τον Ατρόμητο για την Σαπφώ

Spread the love

Αναμενόμενη ήττα γνώρισε η Σαπφώ, η οποία έχασε εκτός έδρας με σκορ 3-0 από τον Ατρόμητο Αθηνών, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος  Β΄ Κατηγορίας γυναικών.

Το συγκρότημα του Σπύρου Πιπερά κλήθηκε να αντιμετωπίσει μια από τις καλύτερες ομάδες του 4ου ομίλου, που έχει ξεκάθαρο στόχο την  άνοδο στην επόμενη κατηγορία, την ίδια στιγμή που ο στόχος της λεσβιακής ομάδας είναι η παραμονή στην Β΄ Εθνική. Πάντως οι παίκτριες της Σαπφούς προσπάθησαν να είναι όσο πιο ανταγωνιστικές γινόταν απέναντι στον Ατρόμητο που διαθέτει αξιόλογες μονάδες στο ρόστερ του.

Η λεσβιακή ομάδα δέχθηκε το πρώτο γκολ στο 36΄ από την Γατή, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Κατσίνη έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην γηπεδούχο ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος διαχειρίστηκε άψογα το υπέρ του αποτέλεσμα χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την Σαπφώ, η οποία δεν είχε λύσεις στο επιθετικό κομμάτι. Μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ατρόμητος βρήκε και τρίτο τέρμα με την Κατσίνη να σκοράρει για δεύτερη φορά στο ματς, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0. Τέλος, να σημειωθεί πως και την επόμενη αγωνιστική η Σαπφώ θα κληθεί να δώσει ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι, αυτή τη φορά εντός έδρας, με αντίπαλο την πρωτοπόρο Αγία Παρασκευή.