ΚΥΠΕΛΛΟ ΛΕΣΒΟΥ: Εύκολα στα ημιτελικά ο Αετός 4-1 την Αν/ση Γέρας στον Παπάδο

Spread the love

Ποδαρικό στο 2024 με το δεξί  έκανε ο Αετός Λουτρών, που πήρε άνετη πρόκριση στην ημιτελική φάση του κυπέλλου Λέσβου μετά το 4-1 επί της Αναγέννησης Γέρας στο γήπεδο του Παπάδου.

Ο Αετός μπήκε φουριόζος στο παιχνίδι, καθαρίζοντας την υπόθεση πρόκριση στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης, χρονικό σημείο στο οποίο σημείωσε και τα τέσσερα γκολ. Μόλις στο 1ο λεπτό ο Κουνιάρης έκανε το 1-0, στο 2΄ ο Αγριμάκης το 2-0, στο 4΄ ο Κρητικός, ενώ στο 15΄ ο Αγριμάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Η Αναγέννηση Γέρας μείωσε σε 4-1 στο 50΄ με τον Ελευθεριάδη, ενώ στο 80΄ από πλευράς Αετού αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς του Κλεομένης Παπαλόπουλος, ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον ποδοσφαιριστή Καδή που είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ακόμη σε εξ αναβολής παιχνίδι για το Νότιο Όμιλο της Β΄ Κατηγορίας ο Αιολικός πήρε μια σημαντική νίκη επί του Παλλεσβιακού με 2-1 χάρη σε γκολ του Μπαλωμένου προς το τέλος του αγώνα. Ο Αιολικός, ο οποίος μετά από αυτή τη νίκη ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας προηγήθηκε στο 54΄ με τον Γεωργακή, όμως ο Παλλεσβιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 73΄ με τον Χριστοδούλου. Τελικά ο Αιολικός με πρωταγωνιστή τον Μπαλωμένο έφθασε στο γκολ της νίκης που τον κρατάει ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Η νικήτρια ομάδα είχε και δυο δοκάρια με τον Κορκίδη.