ΛΗΜΝΟΣ: Ο Κεραυνός νίκησε 1-0 τον Ηρακλή και πάτησε κορυφή

Spread the love

Άλλο ένοικο απέκτησε η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα Λήμνου με το ξεκίνημα του δεύτερου γύρου, καθώς πλέον εκεί στρογγυλοκάθισε ο Κεραυνός μετά τη νίκη του στο ντέρμπι κορυφής της Ατσικής επί του Ηρακλή με 1-0.

Η ομάδα του Αγίου Δημητρίου με τη νίκη επί του αιώνιου αντιπάλου της πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας, όντας στο +2 από τον Ηρακλή. Το χρυσό γκολ για τον Κεραυνό σημείωσε ο Ματθαίος Μαρουκάκης στο 52ο λεπτό, με τον έμπειρο επιθετικό να χαρίζει μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του, που παράλληλα πήρε την ρεβάνς για την ήττα στον πρώτο γύρο.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής ο Κάσπακας έδωσε συνέχεια στο σερί νικών που έχει χτίσει στις τελευταίες αγωνιστικές επικρατώντας 2-0 των Αργοναυτών, που βρίσκονται σε αγωνιστική κρίση. Ακόμη η ΑΕ Λήμνου νίκησε στις λεπτομέρειες 2-1 τον Άρη, ενώ δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι του Φιλοκτήτη με την Ηφαιστία καθώς ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 1-1.