ΒΟΛΕΪ: Ηττήθηκε και από τον ΑΟ Παγκρατίου με 3-0 σετ η Άθληση

Spread the love

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στην Α2 των ανδρών για την Άθληση αυτή τη φορά εκτός έδρας από τον ΑΟ Παγκρατίου με 3-0 σετ.

Η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της για να πάρει κάτι από το ματς, ωστόσο κάποια λάθη κυρίως στο σερβίς την έφεραν πίσω στο σκορ και στα τρία σετ, με αποτέλεσμα να ηττηθεί για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα. Το Παγκράτι είχε σταθερό προβάδισμα και στα τρία σετ, τα οποία κατέκτησε το πρώτο με 25-20 και τα άλλα δυο με το ίδιο σκορ 25-18. Πλέον το επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο τον Ερμή Πατρών στη Μυτιλήνη είναι καθοριστικής σημασίας για την Άθληση, που θα επιχειρήσει να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.