Παρασκευή, 27 Μαΐου, 2022

24 υποψήφιοι για τη Νομαρχιακή Επιτροπή του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής

Άρθρα & Δημοσιεύσεις

Αυξημένο ήταν το ενδιαφέρον στην κατάθεση υποψηφιοτήτων για τις τοπικές εκλογές ανάδειξης μελών της Νομαρχιακής Επιτροπής του ΠΑ.ΣΟ.Κ. – Κινήματος Αλλαγής στη Λέσβο, με 24 άτομα να διεκδικούν μία από τις 11 θέσεις. Οι εκλογές θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή και αντίστοιχα, τίθεται σε ψηφοφορία η επιλογή ονόματος ανάμεσα στο «ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής» και στο «Κίνημα Αλλαγής», χωρίς να υπάρχουν τελικά άλλες επιλογές, αλλά την ψήφο να αφορά πρακτικά το αν θα προστεθεί ως συνθετικό το όνομα «ΠΑΣΟΚ» στην ονομασία του φορέα.

Στις εκλογές για τη Νομαρχιακή Επιτροπή συμμετέχουν οι:

  1. Αϊβαλιώτης Παύλος
  2. Ανδριώτης Παναγιώτης
  3. Βαλάκου Σταυρίτσα
  4. Γιατζιτζόγλου Αλέξανδρος
  5. Γιαννουλέλης Γεώργιος
  6. Γρηγορίου Ιωάννης
  7. Ελευθερίου Χαράλαμπος
  8. Θεοδωρίδης Παναγιώτης
  9. Καλατζή Νάντια
  10. Κανλής Λάμπρος
  11. Καραμανώλη Μαρία
  12. Κουμαράς Αντώνιος
  13. Μαριγλής Σταύρος
  14. Μαρινάτος Σωτήρης
  15. Μάτας Απόστολος
  16. Μήλιος Γεώργιος
  17. Μουχτούρης Παναγιώτης
  18. Ορφανός Μαρίνος
  19. Πατερέλλης Θεολόγος
  20. Πιτζά Χρυσοθέα
  21. Πολλάτου Μαρίνα
  22. Στεφάνου Κων/νος
  23. Τερζής Βασίλειος
  24. Τσιντώτας Ευστράτιος

Οι υποψήφιοι της Δημοτικής Επιτροπής Μυτιλήνης είναι οι:

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΛΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  2. ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  3. ΔΟΥΚΑΚΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΜΑΚΗΣ)
  4. ΚΑΛΈΣΟΓΛΟΥ ΝΊΚΟΣ
  5. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  6. ΠΙΤΤΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
  7. ΣΑΛΙΑΜΠΟΥΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  8. ΣΕΚΕΡΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  9. ΤΣΑΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑ
  10. ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Οι υποψήφιοι της Δημοτικής Επιτροπής Δυτικής Λέσβου είναι οι:

  1. ΑΓΙΑΣΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  2. ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
  3. ΛΕΟΝΤΙΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
  4. ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  5. ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΥ ΚΑΦΕΤΖΗ ΕΥΑΝΘΙΑ
  6. ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Οι υποψήφιοι σύνεδροι είναι οι:

(για τη Δυτική Λέσβο)

  1. ΒΕΡΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  2. ΚΑΛΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ ΙΓΝΑΤΙΑ (ΝΑΝΤΙΑ)
  3. ΚΑΠΕΤΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  4. ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  5. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ ΝΙΚΗ ΙΣΜΗΝΗ
  6. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
  7. ΤΕΡΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  8. ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
  9. ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  10. ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΥ ΚΑΦΕΤΖΗ
  11. ΧΟΝΤΟ ΑΡΜΑΝΤΑ
  12. ΡΟΤSKA KEVISA (ΒΑΡΒΑΡΑ)

(για τη Μυτιλήνη)

  1. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  2. ΑΝΔΡΙΩΤΟΥ ΑΝΝΑ
  3. ΒΑΛΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΙΤΣΑ (ΡΙΤΣΑ)
  4. ΓΙΑΝΝΟΥΛΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  5. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  6. ΚΑΛΕΣΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ
  7. ΚΑΝΛΗ ΜΥΡΣΙΝΗ
  8. ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗ ΜΑΡΙΑ
  9. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  10. ΜΑΜΑΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
  11. ΜΑΡΙΓΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
  12. ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
  13. ΜΑΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  14. ΜΗΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  15. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΜΙΧΑΗΛ
  16. ΜΟΥΧΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  17. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
  18. ΟΡΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
  19. ΠΑΤΕΡΕΛΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ
  20. ΠΕΤΡΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ
  21. ΠΙΤΤΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ – ΜΑΡΙΟΣ
  22. ΣΑΛΙΑΜΠΟΥΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Θυμίζουμε ότι οι κάλπες θα είναι ανοικτές από τις 7 το πρωί έως τις 7 το απόγευμα σε 8 εκλογικά κέντρα σε όλη τη Λέσβο και ειδικότερα:

Μυτιλήνη: Πρώην Νομαρχία οδός Κουντουριώτου 1.
Καλλονή: Δημοτικό Θέατρο Καλλονής.
Άντισσα: Πολύκεντρο Άντισσας.
Πέτρα: ΚΕΠ Πέτρας.
Πολιχνίτο: Πολύκεντρο Πολιχνίτου.
Πλωμάρι: Δημοτικό Καφενείο Αθανασιάδη.
Γέρα: Πολύκεντρο Παπάδου.
Αγιάσο: Δημοτικό Κατάστημα/ΚΕΠ Αγιάσου.

 

- Advertisement -

More articles

Τελευταία Άρθρα & Ειδήσεις