Σάββατο, 22 Ιουνίου, 2024

ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΟ ΛΕΣΒΟΥ: 26 κόμματα και 65 υποψήφιοι ζητούν την ψήφο σας

Άρθρα & Δημοσιεύσεις

Τελευταία Άρθρα & Ειδήσεις


26 κόμματα και 65 υποψήφιοι Βουλευτές διεκδικούν την ψήφο των κατοίκων του Νομού Λέσβου, καθώς κατεβάζουν ψηφοδέλτια στην περιοχή μας, τα οποία οι ψηφοφόροι θα τα παραλάβουν κατά την είσοδό τους στα Εκλογικά Τμήματα την Κυριακή 21 Μαΐου για να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα. Συνολικά σε πανελλαδικό επίπεδο δήλωσαν συμμετοχή στις εκλογές 50 κόμματα, από τα οποία ωστόσο εγκρίθηκαν από τον Άρειο Πάγο τα 36 (το ένα είναι μεμονωμένος υποψήφιος) κόμματα και συνασπισμοί κομμάτων.

Από τα 36 κόμματα που κατέρχονται πανελλαδικά τα 26 κατάφεραν να εκπροσωπηθούν στο Νομό Λέσβου κατεβάζοντας ψηφοδέλτια και συνολικά οι υποψήφιοι βουλευτές των 26 αυτών κομμάτων, ειδικά για την περιοχή μας, φτάνουν τους 65.

Διαβάζοντας κανείς τα ονόματα των υποψηφίων των συνδυασμών των κομμάτων διαπιστώνει και γνωστά πρόσωπα στην τοπική κοινωνία. Κάποιοι από αυτούς τους υποψήφιους ενδεχομένως να μην έχουν και καμία σχέση με τη Λέσβο, αλλά να αποτελούν κεντρικά στελέχη τα οποία επιστρατεύονται για να καλυφθούν τα ψηφοδέλτια των Εκλογικών Περιφερειών στην επαρχία.

Τα 26 κόμματα και οι 65 υποψήφιοι που ζητούν την ψήφο σας στο Νομό Λέσβου έχουν ως ακολούθως:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα
  2. ΒΑΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΝΤΑΪΑΝΑ του Δημητρίου
  3. ΜΕΛΑΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δημητρίου
  4. ΠΙΠΙΝΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ του Παναγιώτη
  5. ΧΑΤΖΗΚΟΜΝΗΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ) του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΒΑΣΙΛΑ ΜΥΡΣΙΝΗ του Βασιλείου
  2. ΜΑΝΤΖΑΒΕΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Λεωνίδα
  3. ΜΟΙΡΑΣΓΕΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευστρατίου
  4. ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
  5. ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ

ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής

  1. ΜΑΜΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του Γεωργίου
  2. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χαριλάου
  3. ΠΕΤΡΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
  4. ΤΟΥΦΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Στυλιανού
  5. ΧΟΧΛΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Θεοδώρου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
  2. ΚΟΜΝΗΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου
  3. ΜΑΝΤΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ιγνατίου
  4. ΠΛΑΝΤΖΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Νικολάου
  5. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ ΝΙΚΗ του Μιχαήλ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΔΗΜΗΤΡΑΝΤΖΟΥ ΡΟΖΑΝΑ του Κωνσταντίνου
  2. ΚΑΝΙΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σπυρίδωνος
  3. ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΑΚΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Ιορδάνη
  4. ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ του Σταύρου
  5. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Άγγελου

ΜέΡΑ25-ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

  1. ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χριστόφορου
  2. ΜΑΝΤΖΑΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΥΑ) του Δημητρίου
  3. ΠΑΤΣΕΛΗΣ ΤΕΡΠΑΝΔΡΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΚΗΣ) του Παναγιώτη

ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

  1. ΜΠΑΛΗ ΕΥΘΑΛΙΑ του Θεοδώρου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

  1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Δημητρίου
  2. ΘΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Δημήτριου

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΕΡΗΜΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Βλάσιου

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της  Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

  1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Φωτίου
  2. ΖΑΡΑΔΟΥΚΑ ΕΛΠΙΔΑ του Δημητρίου
  3. ΜΑΝΑΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου

 ΚΙΝΗΜΑ 21

  1. ΚΑΠΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σωκράτη

ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ Θάνος Τζήμερος-Φαήλος Κρανιδιώτης

  1. ΒΑΧΤΣΑΒΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ
  2. ΛΗΜΝΑΙΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Κυριάκου
  3. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Τιμολέοντος

ΝΙΚΗ

  1. ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κομνηνού
  2. ΠΑΛΗΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ
  3. ΣΑΜΑΡΑ ΜΑΡΘΑ του Γεωργίου

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ – ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

ΒΟΡΕΙΑ ΛΕΓΚΑ – ΚΡΑΜΑ

  1. ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Σάββα
  2. ΖΙΜΒΡΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
  3. ΠΕΤΑΡΟΥΔΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Κωνσταντίνου

ΟΑΚΚΕ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ

  1. ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Πέτρου

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΛΕΟΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιπποκράτη

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
  2. ΛΑΚΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του Αθανασίου
  3. ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΜΠΙΓΓΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου
  2. ΣΚΑΡΑΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Κωνσταντίνου
  3. ΣΥΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γρηγορίου

ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (Τ.ΟΛ.ΜΑ.)

  1. ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΕΛΕΝΗ του Ευαγγέλου

ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ

  1. ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
  2. ΠΕΤΡΙΤΖΙΚΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Νικολάου
  3. ΤΕΛΩΝΗ ΝΙΚΗ του Ευστρατίου
  4. ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΑΚΥΛΑΣ του Ηλία
  5. ΧΛΙΜΠΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μιχαήλ

ΠΝΟΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-Δημήτριος Κούβελας

  1. ΚΛΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Πάνου

ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ

  1. ΓΥΦΤΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη

ΕΑΝ…

  1. ΚΑΣΦΙΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ελευθερίου   

ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α

  1. ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιγνατίου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΦΡΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Χαραλάμπους

spot_img

More articles

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img