Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Άνετα ο Όλυμπος 2-5 την Φίλια

Χθες παίχτηκαν τα υπόλοιπα 45 λεπτά στην αναμέτρηση της Φίλιας με τον Όλυμπο, η οποία είχε διακοπεί πριν μια εβδομάδα λόγω έντονης βροχόπτωσης που έπεφτε στο γήπεδο της Φίλιας και ενώ το σκορ ήταν 1-2 υπέρ του Όλυμπου με τα γκολ των Ελευθερίου και Πετρουζέλλη, με πέναλτι για τους φιλοξενουμένους, ενώ από τους γηπεδούχους είχε σκοράρει ο Γρούβας.

Χθες, λοιπόν, οι δύο ομάδες συναντήθηκαν ξανά προκειμένου να παίξουν τα υπόλοιπα 45 λεπτά, με την ομάδα της Αγιάσου να αναδεικνύεται νικήτρια στην αναμέτρηση με σκορ 2-5. Το 1-3 έκανε στο 47΄ ο Ντούμος, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στον Όλυμπο, που λίγο αργότερα κλείδωσε τη νίκη με τον Χρυσάφη να γράφει το 1-4. Στη συνέχεια η Φίλια μείωσε σε 2-4 με τον Μαλακό, ενώ το 2-5 για τον Όλυμπο έκανε ο Παναγιώτης Χρυσάφης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι. Με την νίκη του αυτή ο Όλυμπος επέστρεψε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς.