Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Νίκη-ανάσα για τον Ανδρονικά στην πρεμιέρα των play out

Αρκετά ενδιαφέρουσα ήταν η 1η αγωνιστική στα play out της Α΄ Κατηγορίας.

Στα Παράκοιλα ο Ανδρονικάς με δυο γκολ του Μάκη Σαμπάνη στο 33΄ και στο 53΄ νίκησε 2-0 τον ελλιπή Αρίωνα Μήθυμνας και ξέφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας του μίνι πρωταθλήματος, εκεί όπου βρίσκεται πλέον ο Αρίων. Η νικήτρια ομάδα κυριάρχησε σε όλο το παιχνίδι, ενώ είχε και δυο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μάκη Σαμπάνη και Μουρίκη

Στο άλλο παιχνίδι της πρεμιέρας που διεξήχθη στο γήπεδο της Ανεμότιας, Ατρόμητος και Αλκιβιάδης έμειναν στο ισόπαλο 2-2, ματς το οποίο κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Η ομάδα του Κάτω Τρίτους κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, δυο φορές με γκολ των Χατζηβαγιάννη και Ανήφορου, ωστόσο η απάντηση από πλευράς Ατρόμητου ήταν εξίσου ίδια με σκόρερ τους Μαστέλο και Ιντζέ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ατρόμητος είχε και ένα δοκάρι στο πρώτο μέρος με τον Μαστέλο.