Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Δεν ανέδειξε νικητή η ‘’μάχη’’ Βούρου-Μανούσου!

Τάσος Χατζηγιοβάνης και Πραξιτέλης Βούρος αγωνίστηκαν βασικοί με τις ομάδες τους, ενώ ο Γιώργος Μανούσος έπαιξε ως αλλαγή στην 7η αγωνιστική της Super League.

Ο Χατζηγιοβάνης είχε θετική παρουσία στο εκτός έδρας παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα όπου οι πράσινοι ηττήθηκαν με 2-1, παρότι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν πρώτοι με τον Καρλίτος. Μάλιστα ο Μυτιληνιός εξτρέμ ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Μπουζούκη στο 86ο λεπτό, βρήκε δίχτυα όταν το αποτέλεσμα ήταν στο 0-0, όμως το γκολ δεν μέτρησε σωστά καθώς ήταν εκτεθειμένος. Σε γενικές γραμμές είχε πολλά τρεξίματα και προσπάθησε να φθάσει σε ένα γκολ, δίχως να τα καταφέρει.

ΟΦΗ και Λαμία αναμετρήθηκαν μεταξύ τους με το ισόπαλο 0-0 να μην αφήνει ικανοποιημένο κανέναν από τους δύο. Σε αυτό το παιχνίδι ξεχώρισε η μάχη των δύο Μυτιληνιών παικτών του Πραξιτέλη Βούρου και του Γιώργου Μανούσου. Ο Βούρος αγωνίστηκε βασικός στο κέντρο της άμυνας των Κρητικών, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση μιας και ο αντίπαλος δεν κατάφερε να σκοράρει. Από την άλλη ο Μανούσος αγωνίστηκε ως αλλαγή στο 65ο λεπτό παίρνοντας την θέση του Ρόμανιτς, χωρίς ωστόσο να φανεί ιδιαίτερα απειλητικός.