Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Έπαιξαν Μανούσος, Βούρος, εκτός αποστολής ο Χατζηγιοβάνης!

Η δράση στη Super league συνεχίστηκε κανονικά το Σαββατοκύριακο με τους Λέσβιους παίκτες να δίνουν την δική τους μάχη για άλλη μία φορά.

Ο Γιώργος Μανούσος αγωνίστηκε σχεδόν σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι του Ατρόμητου στην Λάρισα, το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο χωρίς τέρματα με αυτή να είναι η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα του Περιστερίου στο πρωτάθλημα. Ο Μυτιληνιός επιθετικός βοήθησε όσο μπορούσε τον Ατρόμητο να φτάσει σε ένα γκολ, ωστόσο δεν κατάφερε να το πετύχει παρότι του δόθηκαν κάποιες φάσεις. Μάλιστα στο 90ό λεπτό αντικαταστάθηκε από τον Κωτσόπουλο.

Ο Πραξιτέλης Βούρος επέστρεψε και πάλι στις αγωνιστικές εκδηλώσεις με τον ΟΦΗ, πανηγυρίζοντας και αυτός την σημαντική νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1. Ο Λέσβιος αμυντικός απουσίαζε από τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας του Ηρακλείου, λόγω ενός τραυματισμού, αλλά πλέον είναι και πάλι εδώ, με τον προπονητή του Γιώργο Σίμο να τον βάζει στο ματς με τον ΠΑΣ, ως αλλαγή στη θέση του Στάρτζεον στο 84ο λεπτό.

Τέλος, ο Τάσος Χατζηγιοβάνης δεν αγωνίστηκε στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό καθώς έμεινε εκτός αποστολής, εξαιτίας τραυματισμού, χωρίς πάντως να είναι κάτι σοβαρό. Για την ιστορία η ομάδα του επέστρεψε στα τρίποντα, επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού.