Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Έπαιξε 64 λεπτά στο ντέρμπι των αιωνίων!

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης ξεκίνησε στο βασικό σχήμα στο ντέρμπι των αιωνίων ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό, με τους πράσινους πάντως να χάνουν 1-0.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, πέτυχε ο Κώστας Φορτούνης στο 21ο λεπτό, ωστόσο ο Παναθηναϊκός ήταν αισθητά ανώτερος στον αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες στο παιχνίδι, όμως δεν κατάφερε να πάρει τίποτα από το ματς. Μάλιστα σε μία από τις καλές ευκαιρίες των πρασίνων στο δεύτερο ημίχρονο, συμμετείχε και ο Τάσος Χατζηγιοβάνης, ο οποίος πάντως, νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των ερυθρολεύκων Σα.

Ο Μυτιληνιός εξτρέμ ο οποίος παρεμπιπτόντως είχε κληθεί και στην εθνική ομάδα, αντικαταστάθηκε στο 64ο λεπτό του αγώνα από τον Βιγιαφάνες, κίνηση που δυσαρέστησε αρκετά τον Χατζηγιοβάνη και όπως φαίνεται από ένα πλάνο της συνδρομητικής τηλεόρασης που έδειχνε το παιχνίδι, ο Τάσος απευθυνόμενος προς τον Λάζλο Μπόλονι δείχνει να του λέει γιατί με έβγαλες και αυτός του έδειξε να καθίσει στον πάγκο.

Όπως και να ‘χει για ακόμα μία φορά, ο Χατζηγιοβάνης απέδειξε πως διανύει περίοδο φόρμας, παρότι δεν κατάφερε να βρει ένα γκολ σε ένα μεγάλο παιχνίδι όπως είναι αυτό με τον Ολυμπιακό, όπου συγκεντρώνει κάθε φορά αρκετά βλέμματα σε όλο τον κόσμο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.