Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Επιστροφή στις νίκες για Ανδρονικά

Ο Ανδρονικάς επικράτησε 1-0 του Ατρόμητου Ανεμότιας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για την ομάδα των Παρακοίλων στο πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη ο Ατρόμητος επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα. Πάντως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με τη συμπλήρωση 28 λεπτών, όταν η προσπάθεια του Κουπέ σταμάτησε στο δοκάρι του Βαχαράκη, ο οποίος υπερασπίστηκε την εστία του Ανδρονικά, παρότι δεν είναι τερματοφύλακας λόγω του τραυματισμού του Καφαλούκου. Στο 40΄ η ομάδα των Παρακοίλων άνοιξε το σκορ με γκολ από τον Βαγγέλη Κάσσου μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από παίκτες και κόσμο, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος πίεσε για την ισοφάριση έχοντας ευκαιρίες, όμως του έλειπε το γκολ. Οι δύο καλές στιγμές για την ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά ήταν με Δελόλμα και Κιοσέ. Στο 75΄ ο Ανδρονικάς που κρατούσε αυτό το πολύτιμο 1-0 απάντησε στο δοκάρι των φιλοξενούμενων, με τον Μάκη Σαμπάνη να χάνει την ευκαιρία να χρισθεί σκόρερ. Η ομάδα των Παρακοίλων κράτησε ως το φινάλε το υπέρ της σκορ παίρνοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς εν όψει της συνέχειας. Από την άλλη η ήττα για τον Ατρόμητο ήταν πισωγύρισμα, με την ομάδα της Ανεμότιας να χάνει πολύτιμο έδαφος.