Κυριακή, 14 Ιουλίου, 2024

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Ο χάρτης για τη σεζόν 2024-25

Με την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ, με την οποία ακυρώθηκαν τα μπαράζ παραμονής των ομάδων που τερμάτισαν στην 11η θέση, αλλά και το φινάλε των μπαράζ ανόδου από τα τοπικά πρωταθλήματα, διαμορφώθηκε ο χάρτης της νέας Γ΄ Εθνικής, σεζόν 2024/2025. Ωστόσο, υπάρχουν ακόμα εκκρεμότητες από τη διαδικασία των μπαράζ, καθώς αναμένονται οι δικαστικές αποφάσεις για τρία παιχνίδια.

3ος όμιλος

Θύελλα Ελεούσας – Αναγέννηση Περιβολίου  5-0 / Ο Άρης Φιλιατών (με έννομο συμφέρον) κατέθεσε ένσταση για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή της Θύελλας.

4ος όμιλος

ΑΣ Μετέωρα – ΑΕ Μαλεσίνας / Δεν ξεκίνησε καν ο αγώνας λόγω της άδειας διεξαγωγής αγώνων στο γήπεδο της Καλαμπάκας.

Ανθούπολη – Ατρόμητος Παλαμά  0-3 / Οι γηπεδούχοι κατέθεσαν ένσταση για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή του Ατρόμητου.

Έχοντας λοιπόν τα παραπάνω κατά νου, και αναμένοντας τις αποφάσεις της Πειθαρχικής της ΕΠΟ (εντός της ερχόμενης εβδομάδας), σας παρουσιάζουμε τον χάρτη με τις 72 ομάδες που έχουν δικαίωμα συμμετοχής (άγνωστο ποιες θα δηλώσουν τελικά) στη σεζόν 2024/2025.

Αναλυτικά:

-ΕΠΣ Αθηνών (6) : Παναθηναϊκός Β (δύσκολο να κατεβάσει ερασιτεχνική ομάδα), Άρης Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Χαϊδάρι, Νέα Ιωνία, Μικρασιατικός Αστέρας Καισαριανής

-ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1): Παναγρινιακός

-ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (4): Θύελλα Ραφήνας, ΓΣ Μαρκό, Αστέρας Βάρης, ΑΟ Κερατέας

-ΕΠΣ Αρκαδίας (1): Παναρκαδικός

-ΕΠΣ Άρτας (1): Αναγέννηση Άρτας

-ΕΠΣ Αχαΐας (1): Παναιγιάλειος

-ΕΠΣ Βοιωτίας (2): ΑΟ Υπάτου, Ελλοπιακός

-ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1): Μανδραϊκός

-ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3): Ιάλυσος Ρόδου, Ρόδος, ΑΕΡ Αφάντου

-ΕΠΣ Έβρου (2): Ορέστης Ορεστιάδας, Αλεξανδρούπολη FC

-ΕΠΣ Εύβοιας (2): ΑΟ Νέας Αρτάκης, Αμαρυνθιακός

-ΕΠΣ Ζακύνθου (1): ΑΠΣ Ζάκυνθος

-ΕΠΣ Ημαθίας (1): ΑΕ Αλεξάνδρειας

-ΕΠΣ Ηπείρου (1): Θύελλα Ελεούσας (εκκρεμεί η ένσταση)

-ΕΠΣ Ηρακλείου (4): Γιούχτας, Αλμυρός Γαζίου (δήλωσε πρόθεση να αγωνιστεί στο τοπικό), Ατσαλένιος, ΑΟ Τυμπακίου

-ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2): Θεσπρωτός, Άρης Φιλιατών (εφόσον κερδίσει την ένσταση)

-ΕΠΣ Θεσσαλίας (1): Ολυμπιακός Βόλου

-ΕΠΣ Θράκης (1): Πανθρακικός

-ΕΠΣ Καβάλας (1): Νέστος Χρυσούπολης

-ΕΠΣ Καρδίτσας (2): Αναγέννηση Καρδίτσας, Ατρόμητος Παλαμά (εκκρεμεί η ένσταση)

-ΕΠΣ Κέρκυρας (1): Αστέρας Πετριτή

-ΕΠΣ Κιλκίς (2): ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Κιλκισιακός

-ΕΠΣ Κοζάνης (1): Κοζάνη

-ΕΠΣ Κορίνθου (2): ΠΑΣ Κόρινθος, ΑΟ Λουτράκι

-ΕΠΣ Κυκλάδων (2): Ελλάς Σύρου, ΑΕ Μυκόνου

-ΕΠΣ Λακωνίας (1): Πανγυθεατικός

-ΕΠΣ Λάρισας (2): ΑΕ Κιλελέρ, Ανθούπολη (εκκρεμεί η ένσταση)

-ΕΠΣ Λασιθίου (1): ΑΟ Αγίου Νικολάου

ΕΠΣ Λέσβου (2): Αιολικός, Αιγέας Πλωμαρίου

-ΕΠΣ Μακεδονίας (5): Απόλλων Πόντου, Θερμαϊκός Θέρμης, Ποσειδών Μηχανιώνας, Νίκη Ευκαρπίας (δήλωσε πρόθεση να αγωνιστεί στο τοπικό), ΑΕ Ευόσμου

-ΕΠΣ Μεσσηνίας (1): ΑΟ Μιλτιάδης

-ΕΠΣ Ξάνθης (1): Άρης Αβάτου

-ΕΠΣ Σερρών (2): Απόλλων Παραλιμνίου, Ηρακλής Αμμουδιάς

-ΕΠΣ Πειραιά (3): Ολυμπιακός Β (δύσκολο να κατεβάσει ερασιτεχνική ομάδα), Εθνικός, Προοδευτική

-ΕΠΣ Πέλλας (1): Απόλλων Κρύας Βρύσης

-ΕΠΣ Πιερίας (2): ΓΑΣ Σβορώνου, Πιερικός

-ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (2): Τηλυκράτης, Αμβρακικός Βόνιτσας

-ΕΠΣ Τρικάλων (1): Τρίκαλα

-ΕΠΣ Φθιώτιδας (2): Αστέρας Σταυρού, ΑΕ Μαλεσίνας (εφόσον κερδίσει το ματς στα χαρτιά)

-ΕΠΣ Φωκίδας (1): Απόλλων Ευπαλίου

-ΕΠΣ Χαλκιδικής (1): ΑΟ Χανιώτης

spot_img

More articles

spot_img
spot_img
spot_img