ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ: Εξαιρετική εμφάνιση στη Νίκαια!

Ιωνικός και Λεβαδειακός βρέθηκαν αντιμέτωποι στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι συγκεκριμένες ομάδες έχουν στόχο την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία, κάτι το οποίο γίνεται αντιληπτό και από τον βαθμολογικό πίνακα καθώς και οι δύο βρίσκονται στις πρώτες θέσεις. Πάντως το μεταξύ τους παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 1-1 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό. Στο πρώτο μέρος ο Ιωνικός που έχει προπονητή τον άλλοτε τεχνικό του Αιολικού, Δημήτρη Σπανό, κατάφερε να προηγηθεί στο 27ο λεπτό με σκόρερ τον Κάστρο, με το 1-0 να παραμένει ως το τέλος του φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο προπονητής του Λεβαδειακού, Σωτήρης Αντωνίου, άλλαξε το σύστημα, περνώντας στο γήπεδο τον Γιώργο Μαρίνο, στην θέση του τραυματία Δημόπουλου. Η ομάδα της Λειβαδιάς έγινε πιο επιθετική και έφτασε στην ισοφάριση στο 69ο λεπτό με κεφαλιά από τον Νίκα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μαρίνου. Μάλιστα αυτή ήταν η δεύτερη ασίστ για τον Μυτιληνιό μεσοεπιθετικό, καθώς είχε προηγηθεί αυτή στο παιχνίδι με τα Χανιά, όπου πάλι από κόρνερ ο Μαρίνος είχε δώσει ασίστ.

Μάλιστα ο Λεβαδειακός που ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, θα μπορούσε να είχε πάρει το παιχνίδι προς το τέλος του αγώνα με τον Μαρίνο να κάνει το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας του Ιωνικού μπλόκαρε την μπάλα. Ανεξάρτητα από την τελική έκβαση της φάσης, ο Μυτιληνιός ποδοσφαιριστής δικαίωσε τον προπονητή του για ακόμα μία φορά με την εμφάνιση που πραγματοποίησε. Σε ό,τι έχει να κάνει με την βαθμολογία ο Λεβαδειακός βρίσκεται στο -2 από την κορυφή με 17 βαθμούς και τον πρωτοπόρο Εργοτέλη που έχει 19.