Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αγνοεί τη νίκη η Σαπφώ

Τέσσερα παιχνίδια έχει δώσει η Σαπφώ στη φετινή Β΄ Κατηγορία των γυναικών και ακόμα αγνοεί τη νίκη. Στο πρώτο εντός έδρας ματς με αντίπαλο την Μύκονο, η λεσβιακή ομάδα δεν μπόρεσε να πάρει ούτε καν τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2. Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να δημιουργούν μερικές ευκαιρίες για να φθάσουν στο γκολ, δίχως ωστόσο να τα καταφέρουν.

Στην επανάληψη το σκηνικό του αγώνα, που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, άλλαξε άρδην με την Μύκονο να φθάνει στην επίτευξη δύο τερμάτων, αρχικά στο 62΄ με την Κανέλλου και στη συνέχεια στο 80΄ με την Αρμάου. Η Σαπφώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2 με την Ασημίνου στο 97ο λεπτό. Αυτό ήταν και το πρώτο γκολ που σημείωσε η ομάδα του Θοδωρή Παπαδημητρίου στο πρωτάθλημα, ωστόσο δεν είχε κάποιο αντίκρισμα, αφού η Σαπφώ δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, παραμένοντας έτσι στην τελευταία θέση με μόλις ένα βαθμό.