Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Έφυγε με το διπλό η Σαπφώ από την Ιεράπετρα!

Συνέχεια στις νίκες έδωσε η Σαπφώ, παίρνοντας σπουδαίο διπλό στην Ιεράπετρα επί της Βασίλισσας Νότου με 0-3.

Η ομάδα του Μάριου Δασκάλου ήταν σωστά διαβασμένη στο συγκεκριμένο παιχνίδι και παίζοντας έξυπνα, εξασφάλισε τρεις ακόμα βαθμούς, σκαρφαλώνοντας στην τρίτη θέση του 3ου ομίλου της Β΄ Εθνικής, έχοντας μετά από τέσσερις αγωνιστικές επτά βαθμούς. Η Σαπφώ άνοιξε το σκορ στο 17΄ με την Κατσάρα, ενώ στο μισάωρο η Ασημίνου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησε ακόμη ένα τέρμα από την Βίκυ Ψωμαδέλλη, η οποία διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Το πάλεψε ο Αιολικός…

Τώρα στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής και πιο συγκεκριμένα στον 6ο όμιλο ο Αιολικός ηττήθηκε από τον ΑΟ Μελισσίων με 1-2, αγώνας που έγινε στο γήπεδο της Νίκαιας. Τα κορίτσια του Αιολικού ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 8ο λεπτό με την 12χρονη Μαργαρίτα Μάρα, όμως, τα Μελίσσια ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση με δύο τέρματα της Πότσιου.