Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πολύ κοντά στη Β΄ Κατηγορία ο ΠΑΣ Λέσβου 2-0 τον Ολυμπιακό Χίου!

Ένα ακόμη βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου στη Γ΄ Κατηγορία έκανε ο ΠΑΣ Λέσβου, που νίκησε 2-0 τον Ολυμπιακό Χίου στο γήπεδο Μόριας, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου.

Η ομάδα του Βασίλη Νησιώτη διατήρησε το απόλυτο των νικών, έχοντας παράλληλα την καλύτερη επίθεση, αλλά και την καλύτερη άμυνα μην έχοντας δεχθεί γκολ στα μέχρι τώρα παιχνίδια που έχει δώσει. Το μεσημέρι της Κυριακής ο ΠΑΣ Λέσβου σημείωσε μια επαγγελματική νίκη απέναντι στην νεανική ομάδα του Ολυμπιακού Χίου, που παρά την ήττα έδειξε θετικά στοιχεία στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης.

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ με την Τριάδα Τιγκινή μόλις στο 3ο λεπτό. Η ίδια παίκτρια σημείωσε και το δεύτερο τέρμα της ομάδας της στο 49ο λεπτό με την μπάλα να κοντράρει και σε σώματα για να καταλήξει στα δίχτυα. Στο υπόλοιπο διάστημα του αγώνα ο ΠΑΣ Λέσβου  διαχειρίστηκε άψογα το υπέρ του αποτέλεσμα και πλέον χρειάζεται ακόμα μια νίκη στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια, ώστε να κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο καθώς και την άνοδο στη Β΄ Κατηγορία για πρώτη φορά στην ιστορία του.