Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: “Έσπασε το ρόδι” στις καθυστερήσεις η Σαπφώ!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας των γυναικών πήρε η Σαπφώ, η οποία νίκησε με ανατροπή 2-1 τον ΑΟ Βριλησσίων, παίρνοντας παράλληλα βαθιά βαθμολογική ανάσα, καθώς ξέφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας και πλέον μπορεί να ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Πάντως το ματς δεν ξεκίνησε ιδανικά για την λεσβιακή ομάδα, η οποία έμεινε πίσω στο σκορ από το γκολ της Μπίλλιου στο 16ο λεπτό. Ωστόσο η Σαπφώ κατάφερε να απαντήσει άμεσα με την Ασημίνου, η οποία έφερε το ματς σε απόλυτη ισορροπία. Η Σαπφώ έψαχνε εναγωνίως το γκολ που θα της έδινε τη νίκη και το οποίο βρήκε τελικά στο 86ο λεπτό από την χρυσή αλλαγή του Θοδωρή Παπαδημητρίου, την Ζκέρη, η οποία μάλιστα σκόραρε ενάντια της παλιάς της ομάδας.

Οι συνθέσεις:

ΣΑΠΦΩ (Θ. Παπαδημητρίου): Ψωμαδέλλη Βασ., Σπανού, Κούρτη, Ψωμαδέλλη Βικ., Τζεσμετζή, Κατρακάζα Δ., Κατρακάζα Ε., Ασημίνου, Τζίνη, Κατσάρα (89′ Σωμαράκη), Νασιούδη (67′ Δαγκλή)

ΑΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (I.Πασσής): Σταυράκη, Τζίτζικα, Χρυσοστομίδου, Αλεξοπούλου, Ζαχαρία (70′ Χέλμη), Πότογλου, Πατσιαλή (89′ Πέρου), Μαργώνη (70′ Καψαλάκη), Τζανιδάκη (56′ Μαργέτη), Μπίλλιου (89′ Παπαμιχάλη), Παπαδοπούλου