Μεγάλη είναι η ζημιά σε ένα μικρό ισόγειο διαμέρισμα του Συνοικισμού όπου ζούσε μια μητέρα με δύο μικρά παιδιά, από φωτιά που ξέσπασε στη 1 σήμερα τα ξημερώματα, πιθανότατα από θερμαντικό σώμα. Η γυναίκα αντιλήφθηκε τη φωτιά και βγήκε έξω από το σπίτι με τα παιδιά της καλώντας παράλληλα την Πυροσβεστική Υπηρεσία που έσπευσε στην περιοχή. Ωστόσο, η φωτιά είχε ήδη επεκταθεί σε όλο το διαμέρισμα, το οποίο νοίκιαζε η μητέρα και χρήζει γενναίων επισκευών για να κατοικηθεί και πάλι.
Κάηκε σπίτι στο Συνοικισμό
![ΦΩΤΙΑ-Κλειού 2](https://nealesvou.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΦΩΤΙΑ-Κλειού-2-696x522.jpg)