Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Καλή παρουσία για Χατζηγιοβάνη, Βούρο και Μανούσο

Με την 8η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Super League, όπου οι τρεις Μυτιληνιοί παίκτες, Τάσος Χατζηγιοβάνης, Πραξιτέλης Βούρος και Γιώργος Μανούσος βρέθηκαν στο αρχικό σχήμα των ομάδων τους.

Παναθηναϊκός και ΟΦΗ ή αλλιώς Χατζηγιοβάνης και Βούρος τέθηκαν αντιμέτωποι με το τελικό 0-0 να αφήνει ικανοποιημένους περισσότερο τους Κρητικούς. Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη βαθμολογική απώλεια των πρασίνων στην έδρα τους. Από πλευράς Παναθηναϊκού ο Χατζηγιοβάνης ξεκίνησε βασικός στο δεξί άκρο της επίθεσης, αγωνιζόμενος για 80 λεπτά, όταν σε εκείνο το σημείο τον αντικατέστησε ο Μπουζούκης. Ο Μυτιληνιός μεσοεπιθετικός μπορεί να μην βρήκε δίχτυα, ωστόσο είχε θετική παρουσία με αρκετά ανεβάσματα, ενώ επιχείρησε και αρκετές σέντρες τις οποίες ωστόσο δεν αξιοποίησαν οι συμπαίκτες του.

Από την άλλη ο Βούρος ήταν για ακόμη μία φορά πολύ θετικός στο κέντρο της άμυνας και μάλιστα στο 37ο λεπτό έσωσε την μπάλα κυριολεκτικά στη γραμμή σε σουτ του Πέρεθ, που είχε τροχιά προς τα δίχτυα, αλλά ο Μυτιληνιός αμυντικός ήταν εκεί, σώζοντας την ομάδα του. Γενικότερα όμως η παρουσία του στον αγωνιστικό χώρο ήταν πολύ καλή, βοηθώντας τον ΟΦΗ να πάρει έναν σημαντικό βαθμό.

Τέλος, βασικός άρχισε και ο Γιώργος Μανούσος στον αγώνα της Λαμίας με τον Ατρόμητο. Ο Μυτιληνιός επιθετικός τέθηκε αντιμέτωπος με την παλιά του ομάδα, με τον Μιχάλη Γρηγορίου να τον τοποθετεί ως αριστερό εξτρέμ. Πάντως ο Μανούσος που έπαιξε για 85 λεπτά, δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται ισόπαλο 2-2.