Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

ΚΥΠΕΛΛΟ: Αγχωτική πρόκριση για τον Αετό!

Ο Αετός τσέκαρε το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Λέσβου καθώς επικράτησε 1-2 του Ατρόμητου Ανεμότιας στην Αγία Παρασκευή.

Η ομάδα των Λουτρών πήρε την πρόκριση με αρκετό άγχος, αφού παρότι κατάφερε να προηγηθεί 0-2, ο Ατρόμητος μείωσε σε 1-2, ωστόσο στη συνέχεια δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω με την πορεία του στο κύπελλο να σταματάει εδώ.

Ο Αετός, όπως προείπαμε, βρήκε δίχτυα δύο φορές με τα γκολ των Χρυσάφη στο 5΄ και Αλαγιάννη στο 27΄, όμως η ομάδα της Ανεμότιας μείωσε πριν το τέλος του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαλκοδαίμων, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μαστραντωνάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την προσπάθεια και των δύο ομάδων για να βρουν γκολ δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, με τον Αετό να παίρνει την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού.