Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Ματσάρα στον Παπάδο

Γκολ και θέαμα χόρτασαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Παπάδου για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση του Αρίωνα Παλαιοκήπου με τον Αλκιβιάδη, όπου η ομάδα του Κάτω Τρίτους νίκησε 5-3. Για τον Αλκιβιάδη που παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, δίχτυα δύο φορές βρήκε ο Παλαμίδας, ενώ από ένα τέρμα σημείωσαν οι Σεϊντίνι, Παπαδόπουλος και Γκιούρα. Τα γκολ του Αρίωνα πέτυχαν οι Σαμιώτης και Βαξεβάνης.

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας εξακολουθεί να βρίσκεται ο Παπανικολής που επικράτησε εύκολα 3-0 του Αίγειρου, που έμεινε μακριά από θετικό αποτέλεσμα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Από πλευράς νικητών τα γκολ πέτυχαν οι Τζινιέρης (δύο) και Ελευθερίου. Ο Παπανικολής είχε και δοκάρι με τον Πατσανά.

Εκτός έδρας νίκη για τον Αστέρα Ιππείου που επιβλήθηκε της Ανάξου με 4-1 στο γήπεδο της Φίλιας. Η ομάδα του Ιππείου έπαιξε πιο ορθολογικό ποδόσφαιρο και κατάφερε να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς. Χατ-τρικ έκανε ο Παπαγεωργίου, ενώ ένα γκολ πέτυχε ο Θεοδώρου. Το μοναδικό τέρμα της Ανάξου που πάντως άνοιξε το σκορ, πέτυχε ο Γιουντέρης. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρουκουνιώτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ένα  γκολ ήταν αρκετό για τον Μακαρέα για να πάρει τους τρεις βαθμούς κόντρα στον Γερμανό Καραβαγγέλη. Χρυσός σκόρερ για την ομάδα της Άγρας ήταν ο Στρατής Χυδεριώτης στο 77ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και ένα δοκάρι με τον Τσακαρέλο στο 62ο λεπτό.