Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

ΜΠΑΣΚΕΤ: Δύσκολο παιχνίδι με την Νίκη Αμαρουσίου για τον Αιολικό

Το πολύ απαιτητικό πρόγραμμα τώρα στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου της Γ΄ Εθνικής, συνεχίζεται για τον Αιολικό, που την Κυριακή αντιμετωπίζει άλλη μια ομάδα που βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας, την Νίκη Αμαρουσίου, οπότε θεωρητικά το έργο των νησιωτών θα είναι δύσκολο. Πάντως η ομάδα του Γιώργου Γκούμα απέδειξε στο προηγούμενο παιχνίδι κόντρα στον Ίκαρο πως μπορεί πλέον να κερδίσει οποιονδήποτε αντίπαλο, παρόλο που τελικά δεν τα κατάφερε απέναντι στην ομάδα της Καλλιθέας γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες.

Ο Αιολικός που πλέον παρουσιάζει ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, όντας αρκετά βελτιωμένος στο παιχνίδι του θα προσπαθήσει από δω και στο εξής να κάνει ένα σερί νικών, προκειμένου να βελτιώσει το ρεκόρ του και παράλληλα να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις. Στα θετικά είναι ότι στο κυριακάτικο παιχνίδι με την Νίκη Αμαρουσίου, το οποίο θα ξεκινήσει στις 14:00, θα πάρει τα πρώτα λεπτά συμμετοχής και το έτερο μεταγραφικό απόκτημα του Ιανουαρίου, ο γκαρντ Στέφανος Βαλιώτης, ενώ κανονικά θα είναι στην αποστολή και ο Αριστοτέλης Πελίγκος, ο οποίος είχε ντεμπουτάρει στο παιχνίδι με τον Ίκαρο.