Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

ΜΠΑΣΚΕΤ: Καθάρισε εύκολα ο Παλλεσβιακός στους παίδες

Η ομάδα παίδων του Παλλεσβιακού επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας πολύ εύκολα των Ελπίδων Παναγιούδας με 63-13.

Από το σκορ και μόνο καταλαβαίνει κανείς πως ο αγώνας δεν χωράει ιδιαίτερης κριτικής, μιας και η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι μεγάλη. Ο Παλλεσβιακός κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο 37-3, ενώ και στην επανάληψη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, παίζοντας καλό μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση.

Μάλιστα η ομάδα του Προκοπίου είχε τρεις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Κελεμένης με 16, τον ακολούθησε ο Καμπουρέλλης με 12, ενώ ο Ευστρατίου σταμάτησε στους 10 πόντους. Από τις Ελπίδες Παναγιούδας όλοι οι παίκτες κυμάνθηκαν σε χαμηλά επίπεδα. Μετά από αυτή τη νίκη ο Παλλεσβιακός παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 7-1, ενώ από την πλευρά τους οι Ελπίδες δεν έχουν ακόμα κάνει σεφτέ στα θετικά αποτελέσματα.