Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκες για Παπάδο, Αίολο και Παλλεσβιακό

Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα ανδρών όπου ξεχώρισε η νίκη του Παπάδου Γέρας επί του Αιολικού.

Στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι ο Παπάδος Γέρας επικράτησε 75-59 του Αιολικού κάνοντας το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα. Η Γέρα έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ, ήταν ανώτερη από τον Αιολικό και κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη. Ο Παπάδος είχε προβάδισμα στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και με πρωταγωνιστές τους Τζουραμάνη, Γρηγόρη Ζεστό και Λινάρδο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα. Στα άλλα παιχνίδια ο Αίολος, αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο με δεκαπέντε πόντους διαφορά, τελικά με ένα μεγάλο σερί στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε του ΑΟΜ με 71-63.

Oι τυπικά φιλοξενούμενοι έφθασαν κοντά σε μια μεγάλη νίκη, αλλά ο Αίολος με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι φθάνοντας εκείνος στην επικράτηση. Στο τρίτο χρονικά παιχνίδι της αγωνιστικής ο Παλλεσβιακός χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα επικράτησε 69-47 του Ερμή Παμφίλων και διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Χρυσουλάκη είχε το προβάδισμα στο σκορ σε όλο το παιχνίδι και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τον αγώνα.