Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα για τον Παπάδο, έχασε και ο Θησέας

Ο Παπάδος Γέρας ηττήθηκε από τον Μίλωνα με 41-79 για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Το συγκρότημα του Γιώργου Καραμβάλη ήταν ανταγωνιστικό στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε 30-35, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μίλωνας με επιμέρους σκορ 26-3, καθάρισε την υπόθεση νίκη, με την τελευταία περίοδο να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα. Κάπως έτσι ο Παπάδος γνώρισε βαριά ήττα από μία ομάδα που φαντάζει ως το μεγάλο φαβορί για την άνοδο, με την ομάδα της Λέσβου να πληρώνει για ακόμα μία φορά τη δυστοκία στο σκοράρισμα, δείγμα του ότι κανένας παίκτης δεν κατάφερε να γίνει διψήφιος. Από τον Μίλωνα πρώτος σε πόντους ήταν ο Μοτσενίγος που πέτυχε 21.

Ούτε ο Θησέας τα κατάφερε απέναντι στον Πανιώνιο από τον οποίο έχασε με 52-41. Η ομάδα της Παναγιούδας πλήρωσε για άλλη μία φορά τις πολλές απουσίες που είχε, με πιο σημαντική αυτή της Άννας Νάκη. Παρόλα αυτά το σύνολο του Στρατή Αλμπάνη προσπάθησε να είναι ανταγωνιστικό και να διεκδικήσει τη νίκη και παρότι στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά στο σκορ (32-33), στην τελευταία περίοδο ο Πανιώνιος αντέδρασε και πήρε εκείνος τη νίκη. Να σημειωθεί ότι η ομάδα της Παναγιούδας που είχε πρώτη σκόρερ την Δήμου με 14 πόντους, εκφράζει πολλά παράπονα για την διαιτησία, μιλώντας για σφαγή.