Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

ΜΠΑΣΚΕΤ-ΒΟΛΕΪ: Δεν ταξίδεψε στο Άργος ο Θησέας, με ήττα έκλεισε την χρονιά η Άθληση

Ο Θησέας δεν ταξίδεψε τελικά στο Άργος για να αντιμετωπίσει τους Δαναούς στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στην Α2 των γυναικών και αυτό διότι λόγω του απαγορευτικού που υπήρχε τις προηγούμενες μέρες, τα δρομολόγια τροποποιήθηκαν, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει τρόπος για την ομάδα της Παναγιούδας ως προς την επιστροφή της στο νησί μας. Έτσι το ματς αναβλήθηκε και θα οριστεί εκ νέου από την ΕΟΚ, η οποία έκανε άμεσα δεκτό το αίτημα του Θησέα για αναβολή του αγώνα.

Στην Α2 του βόλεϊ την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η Άθληση στην έδρα της από την ανώτερη ΑΕ Αρμενίων στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς, η οποία φυσικά κρίνεται απόλυτα επιτυχημένη για την ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή. Το πρώτο σετ κατακτήθηκε εύκολα από τους φιλοξενούμενους με 25-11 με την Άθληση να ισοφαρίζει σε 1-1, παίρνοντας το δεύτερο με 25-20. Στα επόμενα δύο σετ η ΑΕ Αρμενίων έπαιξε καλύτερο βόλεϊ, κερδίζοντάς τα με 25-16 και 25-21 για να κάνει το τελικό 3-1. Η λεσβιακή ομάδα τερμάτισε στην τέταρτη θέση με 19 βαθμούς, ανανεώνοντας έτσι το ραντεβού της στην Α2 και για την επόμενη σεζόν.