Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Μπήκε στο 83ο λεπτό, στην ήττα του Παναθηναϊκού από τον Παναιτωλικό

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από τον Παναιτωλικό στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Super League. Παράλληλα διακόπηκε το μεγάλο σερί των πράσινων που στα τελευταία εννέα παιχνίδια στο πρωτάθλημα είχαν επτά νίκες και δύο ισοπαλίες. Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ από τον Εντινγκά και παρότι κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι κυριάρχησε στο γήπεδο, έχοντας πολλές ευκαιρίες, τελικά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, μένοντας λίγο πίσω στην μάχη της Ευρώπης.

Να σημειωθεί πως ο Τάσος Χατζηγιοβάνης μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 83ο λεπτό, στην θέση του Ενγκμπαγκοτό, χωρίς ωστόσο να προλάβει να φανεί απειλητικός.