Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Νίκες για Παπάδο και Πολιχνίτο

ΣΤΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ

Με νίκες προχώρησαν ο Παπάδος και ο Πολιχνίτος στο χώρο του χάντμπολ των ανδρών. Η ομάδα της Γέρας επικράτησε με 30-27 του Αίαντα σε ένα πολύ δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο  Βασιλλέλης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 10 γκολ, ακολούθησαν οι Παυλέλλης και Γαρμπιδάκης με 7, ενώ από τρία γκολ σημείωσαν οι Σουβατζής και Φωτεινός. Στον αντίποδα ο Θ. Κατσαβέλλης σημείωσε 9 και από τέσσερα γκολ οι Βερβέρης, Κουκέλλης και Δημητρίου.

Στο άλλο παιχνίδι ο Πολιχνίτος δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον ΑΟΜ τον οποίο νίκησε με 35-20.  Το ημίχρονο βρήκε μπροστά στο σκορ τον φιλοξενούμενο 8-17 που είχε ως πρώτους σκόρερ τους Απόστολο Μάρκου 7, Φούλα και Συκά με 5, Φλώρο 4, ενώ για λογαριασμό του ηττημένου ο Ιορδάνους είχε 8, ο Πετρέλλης πέτυχε 7 και ο Κρικλάνης 3.