Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Όλα πήγαν στραβά στην Τρίπολη!

Ο Ατρόμητος βρέθηκε σε κακή μέρα κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-0 στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Super League.

O Αστέρας ήταν ανώτερος του αντιπάλου και εκτός από τα δύο γκολ, είχε τρία δοκάρια καθώς και πολλές ευκαιρίες. Η ομάδα του Περιστερίου ουσιαστικά δεν μπόρεσε να μπει ποτέ στην διεκδίκηση αποτελέσματος και ηττήθηκε δίκαια. Το σύνολο των ποδοσφαιριστών του Ατρόμητου είχε κακή απόδοση και αυτό ισχύει και για τον Γιώργο Μανούσο, ο οποίος έμεινε μακριά από τις καλές εμφανίσεις των προηγούμενων αγώνων. Ο Μυτιληνιός επιθετικός γενικά δεν πήρε πολλές προσπάθειες, ενώ δεν τροφοδοτήθηκε από τους συμπαίκτες του.

Ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Περιστερίου ξεκίνησε το παιχνίδι στην κορυφή της επίθεσης, ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Νταμίρ Κάναντι τον τοποθέτησε στο αριστερό άκρο της επίθεσης για να τον αντικαταστήσει στο 56ο λεπτό με τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο. Να σημειωθεί πως τα δύο γκολ της νίκης του Αστέρα πέτυχαν ο Κρέσπι στο 29ο λεπτό και ο Μπαράλες με πέναλτι στο 85’. Μετά από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, ο Ατρόμητος παραμένει εκτός εξάδας, ευρισκόμενος στην 9η θέση με 14 βαθμούς και θα πρέπει άμεσα να αλλάξει πρόσωπο, ώστε να διεκδικήσει μία θέση στα playoff του πρωταθλήματος.