Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Πολλή δουλειά στην Ριζούπολη!

Αρκετή δουλειά είχε ο Παναγιώτης Κουκούλας ως 4ος διαιτητής στο παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Παναθηναϊκό, που έγινε στα πλαίσια της εμβόλιμης 15ης αγωνιστικής της Super League.

Οι πράσινοι επικράτησαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Φώτη Ιωαννίδη στο 20ό λεπτό σε ένα ματς που κυριάρχησε η ένταση και οι πολλές αμφισβητούμενες φάσεις. Ο Λέσβιος ρέφερι διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι αφού επενέβαινε άμεσα, όταν υπήρχε ένταση στους δύο πάγκους. Για παράδειγμα πολλές φορές ο προπονητής του Παναθηναϊκού Λάζλο Μπόλονι, διαμαρτυρόταν για κάποιες φάσεις, όμως με την συμβολή του Κουκούλα όλα έμπαιναν στην θέση τους. Το ίδιο ίσχυσε και για την πλευρά του Απόλλωνα.

Να σημειωθεί πως με την βοήθεια του VAR, ο διαιτητής πήρε πίσω δύο περιπτώσεις πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, ενώ ακυρώθηκε και ένα γκολ του Απόλλωνα για οφσάιντ. Τέλος, ο δικός μας Τάσος Χατζηγιοβάνης αγωνίστηκε για 74 λεπτά, δίνοντας την θέση του στον Μολό.