Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Σαπφώ για φίλημα!

Τεράστια νίκη για την Σαπφώ, η οποία υπέταξε με 3-0 τον Εθνικό με τις δύο ομάδες πλέον να ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα του Γιώργου Κομνηνού έπαιξε φανταστικό ποδόσφαιρο, δείχνοντας για ακόμα μια φορά πως έχει έρθει στο γυναικείο ποδόσφαιρο για να πρωταγωνιστήσει. Η Σαπφώ που πλέον είναι ικανή για όλα, μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και στο 27ο λεπτό έκανε το 1-0 με την Ασημίνου.

Έξι λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Μπουλμπούλη να σκοράρει για το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαπφώ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, ο Εθνικός έδειχνε να τα έχει χαμένα και στο 55ο λεπτό η Μπουλμπούλη με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο παιχνίδι έκανε το 3-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.