Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2024

ΣΑΠΦΩ: Τσάμπα ήττα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Σαπφώ από τον Λεοντικό Κηφισιάς στην πρεμιέρα του 3ου ομίλου της Β΄ Εθνικής.

Η ομάδα του Μάριου Δασκάλου ξεκίνησε ιδανικά στην αναμέτρηση, επιβάλλοντας τον ρυθμό της και κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ από την Φ. Κατρακάζα. Στην επανάληψη η Σαπφώ προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα, ενώ έψαξε και ένα δεύτερο γκολ. Ωστόσο στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης οι παίκτριες του Μάριου Δασκάλου χαλάρωσαν αρκετά με αποτέλεσμα να το πληρώσουν και μέσα σε πέντε λεπτά (75΄, 80΄), είδαν τον Λεοντικό να γυρίζει τούμπα το παιχνίδι και να παίρνει τελικά εκείνος τη νίκη με γκολ από την Ντάτη και την Θεοδωράκη. Αναμφίβολα η Σαπφώ, έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της και πλέον στρέφει την προσοχή της στο επόμενο παιχνίδι που είναι εντός έδρας με αντίπαλο τους Τράχωνες Αλίμου.