Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Σεφτέ στα γκολ ο Χατζηγιοβάνης, καλές εμφανίσεις από Μανούσο, Βούρο

Με την διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Super League με τα δικά μας παιδιά να αγωνίζονται κανονικά με τις ομάδες τους.

Το πρώτο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Τάσος Χατζηγιοβάνης στην εντός έδρας αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Βόλο, όπου οι πράσινοι επικράτησαν με το εντυπωσιακό 5-1, επιστρέφοντας στις νίκες με τον καλύτερο τρόπο μετά τις δύο κολλητές ήττες από ΠΑΣ Γιάννινα και Άρη. Ο 24χρονος Μυτιληνιός εξτρέμ σημείωσε το τρίτο τέρμα του Παναθηναϊκού με κοντινό πλασέ, ύστερα από ασίστ του Καρλίτος. Ο Χατζηγιοβάνης είχε γενικότερα θετική παρουσία στο γήπεδο στα 63 λεπτά που αγωνίστηκε όταν σε εκείνο το σημείο αντικαταστάθηκε από τον Παλάσιος. Παράλληλα έμεινε διπλά χαρούμενος αφού εκτός από το προσωπικό γκολ, η ομάδα του πήρε μία εύκολη νίκη με τον Παναθηναϊκό να έχει έξι βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια.

Αμέσως μετά τον Χατζηγιοβάνη, σειρά στις εμφανίσεις χρονικά πήρε ο Γιώργος Μανούσος που βρέθηκε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην αρχική ενδεκάδα της Λαμίας, που έψαξε κόντρα στον Παναιτωλικό την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη με την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου να παίρνει δύο φορές προβάδισμα στο σκορ, όμως ο Παναιτωλικός είχε τις δικές του απαντήσεις και έτσι το παιχνίδι τελείωσε στο 2-2. Όσον αφορά τον Μανούσο εκείνος είχε σχετικά καλή παρουσία στο παιχνίδι, ενώ μάλιστα βρήκε δίχτυα στο πρώτο μέρος, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αντίκρισε κίτρινη κάρτα για φάουλ σε αντίπαλο, ενώ πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου στο 74ο λεπτό όταν την θέση του πήρε ο Αραμπούλι.

Τέλος, ο Πραξιτέλης Βούρος κατέγραψε ακόμα ένα ενενηντάλεπτο στο εκτός έδρας ματς του ΟΦΗ στα Γιάννινα με τον ΠΑΣ. Ο 26χρονος Μυτιληνιός αμυντικός σε ένα ακόμα παιχνίδι ήταν σταθερός στο κέντρο της άμυνας, ωστόσο η ομάδα του δεν κατάφερε ούτε τώρα να πάρει την πρώτη νίκη στην Super League καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 κόντρα στον ΠΑΣ, παρότι κατάφερε να προηγηθεί πρώτη στον αγώνα. Παρόλα αυτά ο ΟΦΗ κράτησε το αήττητο με τέσσερις ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια.