Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου, 2021

ΣΤΙΒΟΣ: Φιάσκα και Ρουμελιώτη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23!

Το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου Κ23 ξεκινάει αύριο Πέμπτη στο Ταλίν της Εσθονίας με την χώρα μας να εκπροσωπείται από δυνατή ομάδα.

Η αποστολή αναχώρησε χθες για το Ταλίν σε τρία γκρουπ και θα επιστρέψει στην Αθήνα την ερχόμενη Δευτέρα. Στους αγώνες θα εκπροσωπηθεί και η Λέσβος με δύο αθλήτριες, την Όλγα Φιάσκα της Αθλοκίνησης Μυτιλήνης που θα λάβει μέρος στα 20 χλμ. βάδην και την Φωτεινή Ρουμελιώτη του Αρισβαίου Καλλονής, που θα πάρει μέρος στη σκυταλοδρομία 4χ100μ. Και τα δύο κορίτσια πηγαίνουν προετοιμασμένα και έτοιμα να γυρίσουν με επιτυχίες. 

Να σημειωθεί πως η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία έκανε ήδη γνωστό πως οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά σε live streaming μετάδοση.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Πέμπτη (8/7) Πρωί

  • 09.45 Δισκοβολια (Γ) α’ γκρουπ πρ.
  • 10.00 400 μ. (Γ) πρ. Τζόνσον
  • 10.15 Ύψος (Γ) πρ. Δόση, Μαλταμπέ, Κουτσούκη
  • 10.30 Σφαιροβολία (Α) πρ. Μουζενίδης, Μαχαίρας
  • 10.40 400 μ. (Α) πρ. Ντέτσικας
  • 11.10 Δισκοβολία (Γ) β’ γκρουπ πρ.
  • 11.30 100 μ. εμπ. 7άθλου
  • 12.00 100 μ. (Γ) πρ. Μιχαηλίδου
  • 12.40 Επί κοντώ (Α) πρ. Καραλής, Ρίζος, Σάντας
  • 12.45 Σφυροβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ Φραντζεσκάκης, Μεμά
  • 12.50 Ύψος επτάθλου
  • 12.55 400 μ. εμπ. (Α) Δρίτσας
  • 13.40 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.
  • 13.55 Σφυροβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ

Πέμπτη 8/7 Απόγευμα

  • 16.15 Δισκοβολία (Α) πρ. α’ γκρουπ
  • 16.50 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.
  • 17.10 Τριπλούν (Γ) πρ. Καρύδη
  • 17.30 Δισκοβολία (Α) πρ. β’ γκρουπ
  • 17.35 1.500 μ. (Α) πρ.
  • 18.15 800 μ. (Γ) πρ.
  • 18.20 Σφαιροβολία 7άθλου
  • 18.50 10.000 μ. (Α) Τελικός Αναγνώστου
  • 19.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. α΄γκρουπ Κοσμίδου
  • 19.05 Μήκος (Α) πρ.
  • 19.30 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
  • 19.35 200 μ. 7άθλου
  • 20.05 100 μ. (Α) πρ.
  • 20.10 Σφυροβολία (Γ) πρ. β΄γκρουπ
  • 20.35 100 μ. (Γ) Ημ.

Παρασκευή (9/7) πρωί

  • 09.30 Ακοντισμός (Α) πρ. α΄γκρουπ Τσίτσος
  • 10.00 100 μ. εμπ. (Γ) πρ.
  • 10.35 επί κοντώ (Γ) πρ. Αδαμοπούλου
  • 10.40 Ακοντισμός (Α) πρ. β΄γκρουπ
  • 10.45 110 μ. εμπ. (Α) πρ. Μποίτσιος, Τοτολίδης
  • 11.35 1.500 μ. (Γ) πρ.
  • 12.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. α΄ γκρουπ Γρηγοριάδου, Μάλλη
  • 12.05 800 μ. (Α) πρ.
  • 12.40 200 μ. (Α) πρ.
  • 12.45 Μήκος 7άθλου
  • 13.15 Ακοντισμός (Γ) πρ. β΄ γκρουπ
  • 13.20 200 μ. (Γ) πρ. Αναστασίου

Παρασκευή 9/7 Απόγευμα

  • 15.00 Ακοντισμός 7αθλου
  • 15.10 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.
  • 15.30 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
  • 16.00 Τριπλούν (Γ) Τελικός
  • 16.05 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
  • 16.15 Ακοντισμός 7άθλου
  • 16.30 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός
  • 17.00 400 μ. (Γ) Ημ.
  • 17.15 Ύψος (Α) πρ.
  • 17.20 400 μ. (Α) Ημ.
  • 17.45 Σφυροβολία (Α) Τελικός
  • 18.00 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
  • 18.30 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.
  • 18.35 Μήκος (Α) Τελικός
  • 19.00 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Φιλτισάκου, Φιάσκα, Σεφεριάδη
  • 19.05 800 μ. 7άθλου
  • 19.35 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
  • 19.40 10.000 μ. (Γ) Τελικός Σκαρπέτη
  • 20.30 100 μ. (Α) Τελικός
  • 20.47 100 μ. (Γ) Τελικός

Σάββατο 10/7 Πρωί

  • 09.45 Μήκος (Γ) πρ. Καρύδη, Χαϊτίδου, Στεφανοπούλου
  • 10.00 100 μ. 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 10.55 Σφαιροβολία (Γ) πρ. Μαγκούλια
  • 11.35 Μήκος 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 12.15 200 μ. (Γ) Ημ.
  • 12.45 200 μ. (Α) Ημ.
  • 13.00 Τριπλούν (Α) πρ. Πανταζής
  • 13.05 Σφαιροβολία 10άθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.

Σάββατο 10/7 Απόγευμα

  • 15.45 Ύψος 10άθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 16.05 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
  • 16.10 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
  • 16.25 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
  • 16.40 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
  • 17.20 1.500 μ. (Α) Τελικός
  • 17.40 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
  • 17.45 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
  • 18.00 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
  • 18.10 Επί κοντώ (Α) τελικός
  • 18.15 400 μ. (Γ) Τελικός
  • 18.30 400 μ. (Α) Τελικός
  • 18.40 Ύψος (Γ) Τελικός
  • 19.00 800 μ. (Γ) Τελικός
  • 19.20 400 μ. 10άθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 19.35 Δισκοβολία (Α) Τελικός
  • 20.00 5.000 μ. (Α) Τελικός
  • 20.45 200 μ. (Γ) Τελικός
  • 20.55 200 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή 11/07 Πρωί

  • 09.40 110 μ. 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 10.30 Δισκοβολία 10αθλου α’ γκρουπ Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 10.40 4Χ400 μ. (Α) πρ.
  • 11.00 Τριπλούν (Α) Τελικός
  • 11.10 4Χ400 μ. Α πρ. ΕΛΛΑΔΑ
  • 11.30 Δισκοβολία 10άθλου β’ γκρουπ
  • 12.00 4Χ100 μ. (Γ) πρ. ΕΛΛΑΔΑ
  • 12.25 4Χ100 μ. (Α) πρ.
  • 12.40 Επί κοντώ 10άθλου
  • 12.50 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

Κυριακή 11/7 Απόγευμα

  • 16.00 Ακοντισμός 10άθλου α’ γκρουπ Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
  • 16.20 Μήκος (Γ) Τελικός
  • 16.30 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
  • 16.45 3.000 μ. στιλ (Α) Τελικός
  • 17.00 Ακοντισμός 10άθλου β’ γκρουπ
  • 17.15 1.500 μ. (Γ) Τελικός
  • 17.30 800 μ. (Α) Τελικός
  • 17.40 Ύψος (Α) Τελικός
  • 17.55 5.000 μ. (Γ) Τελικός
  • 18.30 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
  • 18.40 Ακοντισμός (Α) Τελικός
  • 18.45 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
  • 19.00 1.500 μ. 10άθλου
  • 19.35 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
  • 19.50 4Χ400 μ. (Α) Τελικός