Παρασκευή, 19 Αυγούστου, 2022

ΣΤΙΒΟΣ: Βραβεύτηκαν από τον ΣΕΓΑΣ Λέσβου όσοι διακρίθηκαν το 2021!

Άρθρα & Δημοσιεύσεις

Τελευταία Άρθρα & Ειδήσεις

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου και με την υποστήριξη της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου, η γιορτή βραβεύσεων κλασικού αθλητισμού,  των διακριθέντων κατά την αγωνιστική περίοδο 2021, πανελληνιονικών αθλητών – αθλητριών, προπονητών, σωματείων, αλλά και των θεσμικών προσώπων που συνηγορούν ηθικά και υλικά στην προσπάθεια της Ένωσης και του κλασικού αθλητισμού των νησιών του Αιγαίου.  

Δυστυχώς στην εκδήλωση δεν παραβρέθηκαν τα σωματεία ΑΕ Λήμνου και ΑΟ Ηφαιστία, λόγω οικονομικών δυσχερειών, αλλά και των επικρατούμενων συνθηκών της πανδημίας στο νησί της Λέσβου, παρ’ όλα αυτά ανάλογη εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί με την πρώτη ευκαιρία και στη γειτονική μας Λήμνο για να τιμηθούν και βραβευτούν, όπως τους αρμόζει.  

Αντίθετα στην γιορτή που πραγματοποιήθηκε με περιορισμένο αριθμό ατόμων τηρώντας τις οδηγίες του υγειονομικού πρωτοκόλλου έδωσαν το παρών οι Παναγιώτης Χριστόφας Αντιπεριφερειάρχης Προγραμματισμού Β. Αιγαίου ως εκπρόσωπος του Περιφερειάρχη Κ. Μουτζούρη και του Αντιπεριφερειάρχη Αθλητισμού Δ. Κουρσουμπά, Ταξιάρχης Βέρρος, Δήμαρχος Δυτικής Λέσβου, Θεόδωρος Βαλσαμίδης, Περιφερειακός Σύμβουλος Β. Αιγαίου, Παναγιώτης Πιττός, Πρόεδρος ΝΠ Αθλητικού και Πολιτιστικού Οργανισμού Δήμου Μυτιλήνης, Μ. Ορφανός ως εκπρόσωπος του Εντεταλμένου σε Θέματα Αθλητισμού Δήμου Δυτικής Λέσβου, εκπρόσωποι και μέλη Δ.Σ. Αθλητικών Σωματείων, μέλη του Δ.Σ. της ΕΑΣ, μέλη του Συνδέσμου Κριτών Κλασικού Αθλητισμού Λέσβου, προπονητές, αθλητές-τριες, γονείς. 

ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ: 

ΟΙ  ΑΘΛΗΤΕΣ-ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ  ΣΕ  ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΑΠΟ 1η – 6η ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2021

  1. ΦΙΑΣΚΑ ΟΛΓΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)  / 20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ 

7Η ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ23 – ΕΣΘΟΝΙΑ 

28Η Κ23 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΜΑΔΩΝ – ΤΣΕΧΙΑ (1.36.51)

5η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ ΒΑΔΗΝ Α-Γ 

2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ ΒΑΔΗΝ Κ23 

  1. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ)/100-200Μ &4Χ100 Μ. 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡ. ΣΤΑ 4Χ100Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ23 – ΕΣΘΟΝΙΑ 

ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ23 & Α/Γ ΠΑΤΡΑ: 4Η ΣΤΑ 100Μ Κ23 (12.10) & 5Η ΣΤΑ 200Μ Κ23 (25.29) – 9Η ΣΤΑ 100Μ & 12Η ΣΤΑ 200Μ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Γ) 

  1. ΦΛΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)  / 5ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ 

1Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (28.51.01)

8Η ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ18 – ΒΟΛΟΣ – (28.28.12)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

  1. ΚΟΥΣΟΥΝΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) 

10ος ΣΤΑ 100Μ ΕΜΠ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (13.91) & 9ος ΣΤΟ ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ (5.48) 

6ΟΣ ΣΤΑ 110Μ ΕΜΠ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ18 – ΒΟΛΟΣ – (15.33)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ  

  1. ΨΑΡΙΑΝΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) /5ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ 

2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ – (29.46.89)

9Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ18 – ΒΟΛΟΣ – (28.32.60)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

  1. ΒΑΛΙΟΝΤΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) / 3.000Μ 

2ΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (10.24.63)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ  

  1. ΚΥΠΡΙΩΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Π.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)/ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 

2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (12.06Μ)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

8.ΓΕΡΑΓΩΤΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) 

2Η ΣΤΗ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 3Χ1.200Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ- ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (12.28.16) & 4Η ΣΤΑ 3.000Μ (11.35.64) 

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

9.ΖΑΧΑΡΙΑΔΗ ΣΕΚΕΡΗ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)

2Η ΣΤΗ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 3Χ1.200Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ- ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (12.28.16) & 6Η ΣΤΑ 3.000Μ (12.09.41) 

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

  1. ΦΛΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ-ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)

2Η ΣΤΗ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 3Χ1.200Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ- ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (12.28.16) & 3Η ΣΤΑ 3.000Μ (11.35.01) 

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

11.ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Π.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) /3.000Μ. Φ.Ε.

3ΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ20 – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (10.23.432)

12.ΦΙΑΣΚΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ – ΜΙΧΑΕΛΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) /1.500Μ

3Η ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Α-Γ – Σ.Ε.Φ. (4.49.63) 

13.ΒΑΛΙΟΝΤΗ ΣΟΦΙΑ – ΙΩΑΝΝΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) 

3Η ΣΤΑ 5ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ18 – ΒΟΛΟΣ- (25.50.79)

4Η ΣΤΑ 10ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ- Κ20- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (54.55.26)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΕΘΝΙΚΩΝ  Κ20 

14.ΔΑΛΕΚΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)/5ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ 

3Η ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (33.08.90)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

15.ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) /2.000Μ Φ.Ε. 

4ΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ (7.52.84)

11ΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ18 – ΒΟΛΟΣ – (6.53.08)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ

16.ΣΩΤΗΡΧΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) 

5ΟΣ  ΣΤΗ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ16 – Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ-

(13.35Μ) & 10ΟΣ ΣΤΑ 80Μ (10.34)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΣ  ΑΘΛΗΤΗΣ

17.ΠΛΩΜΑΡΙΤΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) / 800Μ

6Η ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ18 – ΒΟΛΟΣ – (2.20.73)

ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΤΩΝ ΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΓΑΣ, ΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 

«ΕΙΔΙΚΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗ» 

ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.) ΠΡΩΗΝ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΑΡΙΩΝ ΓΣ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

1Η ΣΤΑ 3.000Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ Κ20 – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – (10.09.78)

& 2Η ΣΤΑ 5.000Μ (17.44.58) 

3Η ΣΤΑ 5ΧΛΜ  ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ  ΚΛΑΣΙΚΟΥ  ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΑΘΗΝΑΣ – 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 

4ΟΗ ΣΤΑ 4ΧΛΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ20 –  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ-ΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΣΤΟ ΔΟΥΒΛΙΝΟ – (14.23)  

ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

  1. ΚΟΝΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ  ΣΕΓΑΣ)
  2. ΠΑΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)

ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ

ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΑΝ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΕΓΑΣ ΕΤΟΥΣ 2021 

-1ο Σωματείο «ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ»

-3ο Σωματείο «ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ»  

Ακολούθησαν βραβεύσεις σε φορείς και προσωπικότητες που με τον τρόπο τους υποστηρίζουν τις προσπάθειες της ένωσης και του κλασικού αθλητισμού της Λέσβου, οι οποίοι έδωσαν και το παρών στην εκδήλωση:

-ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΡΙΤΩΝ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΛΕΣΒΟΥ

-Στους ιδιοκτήτες της επιχείρησης «NANOU DONUTS HOUSE» – Μυτιλήνης 

 κ. Συμεώνη Μαγνήσαλη και Γεώργιο Ευαγγέλου

-Στον Περιφερειάρχη Β. Αιγαίου Κώστα Μουτζούρη (παρέλαβε ο Αντιπεριφερειάρχης προγραμματισμού Π. Χριστόφας)

-Στον Δήμαρχο Δυτικής Λέσβου Ταξιάρχη Βέρρο (ο οποίος πρότεινε να αναλάβει να πραγματοποιήσει  και την εκδήλωση βραβεύσεων για το 2022 στην Καλλονή)

-Στον Περιφερειακό Σύμβουλο Β. Αιγαίου Θεόδωρο Βαλσαμίδη

-Στον Πρόεδρο του ΝΠΔΔ Αθλητικό & Πολιτιστικό Οργανισμό Δήμου Μυτιλήνης Παναγιώτη Πιττό (τον οποίο και ευχαριστούν θερμά για την συνεργασία)

-Στον Εντεταλμένο Σύμβουλο για θέματα Αθλητισμού Δήμου Δυτικής Λέσβου Ευστράτιο Αλεξίου (παρέλαβε ο κ. Μ. Ορφανός)

Επίσης επιγραμματικά αναφέρουμε τους αθλητές-τριες των σωματείων της Λήμνου καθώς και τους προπονητές τους, οι οποίοι θα βραβευτούν σε ανάλογη εκδήλωση για τις επιτυχίες τους στα πανελλήνια πρωταθλήματα του 2021:

Α) ΑΘΛΗΤΕΣ

1.ΚΑΡΥΔΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ) 

  1. ΤΡΥΦΕΡΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ (Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ)
  2. ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ) 
  3. ΖΕΡΒΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ)
  4. ΣΑΜΨΩΝΗ ΣΩΤΗΡΙΑ (Α.Ε. ΛΗΜΝΟΣ)
  5. ΣΟΥΣΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ) 

7. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Α.Ε. ΛΗΜΝΟΣ) 

Β) ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 

  1. ΚΑΡΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Α.Ε. ΛΗΜΝΟΣ)
  2. ΧΟΝΔΡΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ)
  3. ΜΠΙΤΧΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ)
  4. ΛΑΣΚΑΡΕΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ)

Γ) «ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ»  ΩΣ 2ο ΣΩΜΑΤΕΙΟ  Ν.ΛΕΣΒΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ 2021 

Δ) ΜΕΛΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΚΡΙΤΩΝ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΛΗΜΝΟΥ

Καθώς και προσωπικότητες – φορείς που στηρίζουν τις προσπάθειες του κλασικού αθλητισμού στη Λήμνο.

 

spot_img
- Advertisement -

More articles

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img