Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Στον Θησέα το πρωτάθλημα!

Ο Θησέας Παναγιούδας είναι πρωταθλητής στις νεανίδες, καθώς τα κορίτσια του Καραμανώλη νίκησαν στον τελικό τον Αιγέα με 44-34. Στον τελικό, ο οποίος διεξήχθη στο κλειστό της Νεάπολης, το μεσημέρι της περασμένης Κυριακής, ο Θησέας κατάφερε να κερδίσει με δέκα πόντους διαφορά παίρνοντας έτσι το πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν κλειστό αφού οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της Παναγιούδας ήταν καλύτερη κρατώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος παίρνοντας δίκαια τον τίτλο. Για τον Θησέα η Στυλιανίδου πέτυχε 15 πόντους, ενώ άλλους 11 πρόσθεσε η Ταμπάκου. Από πλευράς Αιγέα η Π. Πασινιού είχε 15.