Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Το άστρο του Μανούσου τον οδηγεί!

Η φετινή χρονιά ανήκει ολοκληρωτικά στον Γιώργο Μανούσο, ο οποίος συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία με τη φανέλα του Ατρομήτου. Ο Μυτιληνιός επιθετικός που έχει αγωνιστεί σε όλα τα παιχνίδια με την ομάδα του Περιστερίου, χτύπησε δις στην τελευταία αναμέτρηση πρωταθλήματος με τον Αστέρα Τρίπολης, χαρίζοντας στον Ατρόμητο τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα του δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, όμως κατάφερε με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μανούσο να πάρει το τρίποντο, που δίνει ελπίδες στον Ατρόμητο να κερδίσει μια θέση στα play off καθώς απέχει μόλις ένα βαθμό από την εξάδα.

Ο Μυτιληνιός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 76ο λεπτό με ένα υπέροχο γκολ αλά Μέσι περνώντας όποιον βρήκε μπροστά του, ακόμα και τον τερματοφύλακα του Αστέρα για να πετύχει ένα από τα ομορφότερα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα. Δύο λεπτά αργότερα ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Μπαράλες, αλλά στο 86΄ ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι με τον Βέλλιο, ο Μανούσος ανέλαβε την εκτέλεση και έδωσε στην ομάδα του τη νίκη με 2-1, φθάνοντας τα εννιά γκολ στο πρωτάθλημα και είναι δεύτερος σκόρερ μαζί με τον Σφιντέρσκι του ΠΑΟΚ, μόλις ένα γκολ διαφορά από τον Ελ Αραμπί του Ολυμπιακού που είναι πρώτος με δέκα.