Τοπικό

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το ενδιαφέρον σε Αγιάσο και Πέτρα!

Οι αναμετρήσεις του Όλυμπου με την Φίλια για τον 1ο όμιλο και του Αχιλλέα με τον Μεσότοπο για τον 2ο όμιλο, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας. 

Και οι τέσσερις ομάδες θα παίξουν φέτος πρωταγωνιστικό ρόλο και θα επιζητήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα και αυτή την αγωνιστική. Από κει και πέρα για τον 1ο όμιλο θα παίξουν ακόμα ο Κεραυνός με τον Αστέρα Νίκης και η Προοδευτική με τον Αιγέα. 

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, εκτός από το ματς του Αχιλλέα με τον Μεσότοπο (η ομάδα της Πέτρας έχει νέο προπονητή τον Φώτη Κοκκινέλλη αντί του Δημήτρη Χρυσοστόμου), στο πρόγραμμα υπάρχουν τα παιχνίδια Ατρόμητος Ανεμότιας – Ταξιάρχης (ο μοναδικός αγώνας που θα γίνει αύριο Σάββατο), Οδυσσέας Ελύτης – Αναγέννηση Γέρας και Ανδρονικάς – Αρίων Μήθυμνας. Όλα τα παιχνίδια θα αρχίσουν στις 15:00.

1ος όμιλος

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Κυριακή, 15:00

  • Προοδευτική – Αιγέας (γήπεδο: Καλλονής)
  • Κεραυνός – Αστέρας Νίκης (γήπεδο: Μόριας)
  • Όλυμπος – Φίλια (γήπεδο: Αγιάσου)
  • Ρεπό: Απόλλων Δαφίων

2ος όμιλος

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο, 15:00

  • Ατρόμητος Ανεμότιας – Ταξιάρχης (γήπεδο: Αγίας Παρασκευής)

Κυριακή, 15:00

  • Αχιλλέας – Μεσότοπος (γήπεδο: Πέτρας)
  • Οδυσσέας Ελύτης – Αν/ση Γέρας (γήπεδο: Θερμής)
  • Ανδρονικάς – Αρίων Μήθυμνας (γήπεδο: Αγίας Παρασκευής).

 


 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3η αγωνιστική με αμφίρροπα παιχνίδια

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει η 3η αγωνιστική στην Β΄ Κατηγορία με όλα τα παιχνίδια να διεξάγονται, αύριο Σάββατο στις 15:00.

Αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι του Αλκιβιάδη με τον Διαγόρα που έχει φαβορί την ομάδα της Αγίας Παρασκευής, όλα τα υπόλοιπα ματς έχουν το δικό τους ξεχωριστό ενδιαφέρον. 

Στην Πέτρα η Άναξος υποδέχεται τον Ορφέα Άντισσας, στην Αγιάσο θα παίξουν τα Βασιλικά με τον Γερμανό Καραβαγγέλη, στον Πολιχνίτο η τοπική ομάδα θα φιλοξενήσει τον Αρίωνα Παλαιοκήπου, ενώ τέλος στην Θερμή θα γίνει η συνάντηση Αίγειρος – Αστέρας Ιππείου.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο, 15:00

  • Άναξος – Ορφέας Άντισσας (γήπεδο: Πέτρας)
  • ΑΟ Βασιλικών – Γερμανός Καραβαγγέλης (γήπεδο: Αγιάσου)
  • Αλκιβιάδης – Διαγόρας (γήπεδο: Κάτω Τρίτους)
  • Πολιχνίτος – Αρίων Παλαιοκήπου (γήπεδο: Πολιχνίτου)
  • Αίγειρος – Αστέρας Ιππείου (γήπεδο: Θερμής)
  • Ρεπό: Παπανικολής