Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Φουλ του άσου

Τρίτη νίκη για τον Μακαρέα στον Α΄ όμιλο της Β΄ Κατηγορίας καθώς επικράτησε 2-0 του Ορφέα Άντισσας. Τα γκολ της νίκης για την ομάδα της Άγρας σημείωσαν οι Κώστας Μέστρος και Ρουμελιώτης. Το τρίποντο κατάκτησε ο Αχιλλέας στο εντός έδρας παιχνίδι με τον ΑΟ Βασιλικών, κερδίζοντας 4-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση ήταν ο Σούπουλης, ο οποίος πέτυχε όλα τα τέρματα της ομάδας του. Για τα Βασιλικά τα γκολ πέτυχαν οι Πατζατζής και Χάνος.

Στον Β΄ όμιλο ο πρωτοπόρος Αλκιβιάδης πέτυχε ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά επί του Αίγειρου με 4-0. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε 1-0 με το γκολ του Ανήφορου, για να ακολουθήσουν ακόμα τρία τέρματα στην επανάληψη από τους Ζήση, Χατζηβαγιάννη και Σταυρινό. Μόνος δεύτερος πέρασε στη βαθμολογία ο Πολιχνίτος, καθώς νίκησε 2-0 τον Αρίωνα Παλαιοκήπου. Ο ΑΟΠ ήταν ανώτερος του αντιπάλου του και με δύο γκολ από τους Καστανάκη και Σταμογιώργο πήρε τους τρεις βαθμούς.

Την ανοδική του πορεία συνέχισε ο Αστέρας-Ορφέας που επικράτησε άνετα 3-0 του Αστέρα Νίκης. Από τους νικητές βρήκαν δίχτυα οι Μαυρομιχάλης, Κόμβος και Φρατζόγλου.

Τέλος, τη νίκη κατέκτησε ο Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας απέναντι στον Ταξιάρχη με 2-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του τερματοφύλακα Χειλά, ύστερα από λάθος γύρισμα του Νικόδημου Δρακούλη, ο οποίος στη συνέχεια έχασε και πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Πότκα. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος κλείδωσε τη νίκη με τον Ζηρόπουλο.