Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Βασικός στο ντέρμπι κορυφής, αλλά ήττα για την ομάδα του

Δεν είναι πια είδηση το γεγονός ότι ο Γιώργος Μαρίνος ξεκινάει βασικός στα περισσότερα παιχνίδια του Λεβαδειακού στην Super League 2. Ο Μυτιληνιός μεσοεπιθετικός ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό στην ομάδα της Βοιωτίας, με τις πολύ καλές του εμφανίσεις έχει κερδίσει θέση βασικού, κάτι που έγινε και στο ντέρμπι κορυφής με τον Ιωνικό. Ο Λεβαδειακός μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον Πολέτο, όμως η ομάδα της Νίκαιας κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, φεύγοντας με τους τρεις βαθμούς από την Λιβαδειά, αφού επικράτησε με 2-1 χάρη σε τέρματα των Ματσούκα και Μάναλη και έκανε σημαντικό βήμα για την άνοδο στα μεγάλα σαλόνια του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Απεναντίας ο Λεβαδειακός που ήθελε μόνο τη νίκη, έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή και πλέον θα τα παίξει όλα για όλα, για την δεύτερη θέση που οδηγεί σε μπαράζ, με τον 13ο της Super League 1. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μαρίνος όταν το παιχνίδι ήταν στο 1-0 είχε πολύ καλή στιγμή στο 33ο λεπτό με το σουτ που επιχείρησε να περνά άουτ και ίσως αν εκεί πετύχαινε το γκολ να ήταν άλλη η έκβαση του αγώνα.