Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

ΒΟΛΕΪ: Δεν τα κατάφερε η Άθληση με τον Κόροιβο

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η Άθληση, στην Αμαλιάδα, από τον τοπικό Κόροιβο για την 4η αγωνιστική της Α2 των ανδρών.

Η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή είχε εξ αρχής δύσκολο έργο, καθώς θα αντιμετώπιζε ένα από τα φαβορί του ομίλου, με το έργο να γίνεται ακόμα δυσκολότερο, μιας και η αποστολή ταλαιπωρήθηκε αρκετά για να φθάσει στην Αμαλιάδα λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων. Εν τέλει η Άθληση ηττήθηκε με 3-0 (25-13, 25-16, 25-19) με την διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων να είναι εμφανής, κάτι το οποίο φάνηκε από τα σκορ στα σετ. Προφανώς και η Άθληση θα χτυπήσει άλλα παιχνίδια για να πετύχει τον στόχο της εισόδου στα πλέι οφ. Να σημειωθεί ότι στο άλλο ματς του ομίλου η Ολυμπιάδα Πατρών νίκησε 3-1 τον Άρατο Κιάτου.