Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

ΒΟΛΕΪ: Ηττήθηκε από τον Πανιώνιο η Άθληση στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε από τον Πανιώνιο η Άθληση στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα play off της Α2 των ανδρών. Η λεσβιακή ομάδα κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο σετ, το οποίο έχασε στις λεπτομέρειες με 25-22, όμως στα δυο επόμενα ο Πανιώνιος απέδειξε πόσο καλή ομάδα είναι φέτος, κατακτώντας τα σχετικά εύκολα, το δεύτερο με 25-14 και το τρίτο με 25-12. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης δικαίως χαρακτηρίζεται ως το μεγάλο φαβορί όχι μόνο στη σειρά με την Άθληση, αλλά και για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Α2 των ανδρών, ωστόσο η Άθληση είναι υποχρεωμένη να παλέψει για τη νίκη στο δεύτερο παιχνίδι που θα γίνει σήμερα, στο κλειστό της Νεάπολης, στις 18:00, προκειμένου να στείλει τη σειρά ξανά στη Νέα Σμύρνη για τρίτο και τελευταίο ματς.